Tip na advent: S historickou električkou na Vianočné trhy vo Viedni

viedenska-vianocna-elektrickaVIEDEŇ – Aj tento rok vianočné trhy v centre mesta spájajú sviatočne vyzdobené historické električky ”Manner-Christkundl tram” a “Ströck Weihnachtsbim tram“. Novinkou sú vianočné trhy v priestoroch bývalej električkovej vozovne Erdberg.

• Manner-Christkundl tram:

Sviatočne vyzdobená historická električková súprava ≠6857 + ≠1620 viedenského múzea električiek premáva v sobotu a nedeľu od 26.11 do 18.12 a 8.12. po trase Karlsplatz (Otto-Wagner Stadtbahn-Pavillon) – Schwedenplatz – Schottentor-Universität – Burgtheater-Rathaus – Dr. Karl-Renner-Ring-Volkstheater – Karlsplatz.

manner-tramway-mapka

manner-tramway-cp

 

Ströck Weihnachtsbim tram

Dopravný podnik Wiener Linien a pekáreň Strock v čase adventu každoročne vypravujú do ulíc mesta sviatočne vyzdobenú historickú električku a ani tento rok nie je výnimkou. Od 26. novembra do 18. decembra 2016 bude sviatočne vyzdobená električková súprava premávať počas víkendov a sviatkov od 13:00 do 18:00 v cca 45-minútovom intervale po okružnej trase Karlsplatz (Otto-Wagner Stadtbahn-Pavillon) – Schwedenplatz – Schottentor-Universität – Burgtheater-Rathaus – – Karlsplatz. Cena lístka na 1 okruh je 5,- €, deti do 12 rokov cestujú zdarma.

Približne 45 minútovú jazdu Vám spríjemnia Mikuláš, anjeli a najznámejšie vianočné koledy a piesne vyhrávajúce z reproduktorov vozidla. Zároveň si však môžete pochutnať aj na chutných šiškách od pekárne Strock, ktoré dostanete po zakúpení cestovného lístka.

strock-tramway-cp

 

• Vianočné trhy v električkovom múzeu:

Od 8. až do 18. decembra môžete zavítať aj na nostalgické trhy Winer Linien, ktoré sa konajú v historickom prostredí bývalej električkovej vozovne Erdberg od štvrtka do nedele od 14:00 do 21:00. Tešiť sa môžete na punč v príchutiach „Oil“, „Diesel“ a „farba“ a ďalšie pochúťky. Budú sa predávať vianočné darčeky v dopravnom duchu a suveníry s motívom Viedne. Pre najmenších návštevníkov bude pripravená zábava a hry.

V dňoch 8. a 18. decembra budú od 14:00 do 21:00 každú hodinu premávať historické električky po okolí múzea.

 

Autor: Patrik Špačinský a Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.