Tip na advent: Premávka vianočnej električky v Brne

BRNO – Čas adventu sa pomaly blíži a s ním aj tradičné jazdy Vianočnej električky. Dopravný podnik mesta Brno, a.s. Vás pozýva na 3. ročník premávky sviatočne vyzdobenej električky ČKD TATRA T3 #1525, ktorá bude jazdiť od 24. novembra do 23. decembra 2018 denne od 16:00 (cez víkendy už od 11:00) do 21:00 v 20-minútovom intervale po okružnej trase a zastávkach Česká, Advent na Moraváku (zastávka pri kostole svätého Tomáša) – Malinovského náměstí (zastávka linky 1 smer Ečerova) – Hlavní nádraží (1. koľaj) – Zelný trh, Advent na Zelňáku – Zelný trh – Náměstí Svobody, Brněnské Vánoce – Náměstí Svobody – Česká, Advent na Moraváku (zastávka pri kostole svätého Tomáša).

Tohtoročnou novinkou je osadenie celých rámov na električku na ktorých budú preblikávať rôzne vianočné motívy ako napríklad snehová vločka, vianočný stromček, či snehuliak.

V piatok 23. novembra 2018 sa o 16:00 uskutoční slávnostné rozsvietenie vianočného stromu na konečnej Pisárky. Súčasťou akcie bude prezentácia vianočnej svietiacej električky s novými motívmi a električky Anitra s originálnym vianočným polepom. Anitrou sa potom môžete bezplatne odviezť do ústia ulice Rašínova, aby stihli ceremoniál rozsvecovania vianočného stromu na Námestí Slobody.

V električke platí bežná tarifa IDS JMK. Preprava detských kočíkov je povolená do naplnenia kapacity vozidla.
V čase prevádzky Vianočnej električky budú pravidelné linky č. 4 a 9 premávať odklonom cez Husovou ulicu.

 

 

Aktualizované 22.11.2018; 17:34 o cestovný poriadok a mapku trasy

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Jiŕí Henzl

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.