Tip na advent: Mikuláš v pražskom dopravnom podniku

PRAHA – Neverite, že aj  Mikuláš jazdí mestskou hromadnou dopravou? Presvedčte sa o tom v sobotu 2. decembra 2017 v  popoludňajších hodinách, kedy Mikuláša s jeho družinu stretnete v historické električke, ale i v súprave Ečs na trase B pražského metra. S Mikulášom, čertom a anjelom sa naviac môžete stretnúť v priestoroch střešovickej vozovne, kde sa bude tak ako každý rok od 13:00 do 18:00 konať zábavný program pre celu rodinu.

 

 

Program vo Vozovni Střešovice:

pestrý program plný súťaží a atrakcií pre deti
 dielne s vianočnou tematikou
 Sharing box s možnosťou získania fotografie s Mikulášom, čertom, anjelom a tiež exponátom z Múzea MHD
 Infocentrum s ponukou suvenírov
 Naviac nikto neodíde bez darčeku!

 

Doprava na akciu 

Po prví krát v histórii mikulášske metro typu Ečs odvezie cestujúcich na trase B a to v úseku Florenc – Nové Butovice. Na spoje mikulášskeho metra bude už tradične nadväzovať povrchová koľajová doprava, zaisťovaná tromi súpravami historických električiek. Najlepší prestup je na stanica metra Námestí Republiky.

Historické električky budú premávať zo střešovickéj vozovne v 15-minútovom intervale od 12:45 do 18:00 po trase Vozovna Střešovice – Prašný most – Hradčanská – Sparta – Letenské náměstí – Kamenická – Strossmayerovo náměstí – Nábřeží Kapitána Jaroše – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Bílá labuť – Těšnov – Štvanice – Strossmayerovo náměstí – Kamenická – Letenské náměstí – Korunovační – Sparta – Hradčanská – Prašný most – Vozovna Střešovice.

 

Autor: Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.