ŠL-11 a ŠD-11 na východnom Slovensku

busyI keď si autori tohto videa (a majitelia autobusov zároveň)  dali odkaz do sekcie Diskusia na našom webe, radi by sme malým samostatným článkom dali toto video do pozornosti všetkým. V krátkom filme uvidíte autobus Ikarus 280, Karosu ŠL-11 a Karosu ŠD 11 na východnom Slovensku. Sme naozaj radi, že aj na východnom Slovensku sa vozidlá rady Šx zachraňujú. Majitelia týchto vozidiel zároveň jazdia ako vodiči -profesionáli v hromadnej doprave a tak si môžete všetky tri vozidlá pozrieť priamo z areálu dopravného podniku.

PS: Peťo, Fero – pozerá sa na to fakt dobre :). Prajeme z redakcie veľa úspechov v budúcej renovácii.

15 Comments

 1. Budeme musieť urobiť reprizu lebo fukal vietor a mam citlivy foťak 🙂

 2. Peto: S tým vetrom to nevadí, preože vietor fúka vždy…
  FeRo: To aj tohto 1. mája mala premávať na Čermeľ Š-ka? No škoda, že to nevyšlo. Ale aspoň že tam nestrčili najnovší bus ako minule,ale Karosu B832, lebo keby nebola Š-ka , tak by som na takej akcii čakal skôr nejakú Karosu B7XX,alebo Ikarusa (snáď sa ten posledný, čo má skladacie dvere, zachová, pretože som počul, že už je vyradený)

 3. Sergej: Ja si nemyslim, že 832 bola super voľba alebo Ikarus že by bol lepši. Možno pre šotoušov, ale nie pre cestujucich. Buď nech tam je historicky voz ako sa patri alebo niskopodlažny novy pre komfortne cestovanie, nie VRAK…

 4. Ale aspoň furt lepšie než nič… najhoršia možnosť by bola, keby sa všetci do štadiónu Lokomotívy museli všetci na Čermeľ presunúť pekne po vlastných…

 5. 6267 či čo som to mal , bola celkom fajn, ŠDčku sa nam nepodarilo dať doporiadku v čas, bolo malo času. Aj ŠLka čaka už viac ako rok na opravu :(.

 6. FeRo: Áááá, tak už viem, ktorý z vás dvoch je na pokeci Furčan….Tipoval som to skôr na teba, pretože si na F….
  Ale ináč som asi pred dvoma týždňami šiel okolo DP a veru na trolejbus z Prešova a na ŠL bol trochu smutný pohľad (aspň z môjho uhla pohľadu)

 7. No je to smutný pohľad, ale pokiał nieje hangar, tak to bude všetko stať vonku :(.

 8. no jo.. hangár tam predsa není… to by potom v areáli DP muselo byť bývalé letisko.
  Jo a ešte k tej 6267 – to ty si šoféroval tú Karosu B732, čo chodila od Lokomotívy do Čermeľa 1.mája? Som asi prvú jazdu stál pri predných dverách,naspäť som sa už neviezol, pretože keď som odišiel od vláčika, tak prišiel jeden Ikarus 435 a hneď potom šiel od Lokomotívy autobus rovnakého typu na boje. Tú Karosu na Čermeli som si fotil na mobil (čo ma vtedy skoro prešlo auto, spoza busa som ho zbadal v poslednej chvíli)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.