SIMT MHD – Simulácia mestskej premávky

Určite viarerí z Vás sa radi odreagujú nejakou hrou. Viacerí poznáme klasické dopravné hry typu Trainz či Vbus alebo OMSI.

Český tím sa však rozhodol vyrobiť hru v ktorej budú zachytené všetky reálne prvky z prostredia mesta, dopravy a samozrejme jeho MHD.

 

 

 

 

Počítačová hra SIMT MHD je autobusový a trolejbusový simulátor. V hre hráč (vodič) ovláda autobus, prepravuje cestujúcich a to všetko na rozsiahlej mape z českého prostredia. Mesto obsahuje hneď niekoľko liniek so zaujímavými trasami. Momentálne sú to len autobusové ale v pláne sú i trolejbusové. Hráč si môže vybrať autobus, ktorý chce šoférovať (momentálne Solarisy Urbino 12 ,15 a 18 no v novej verzií hry aj legendárnu Karosu B731. V príprave sú aj Citybus, Citelis, a Karosa B931 a trolejbusy Solaris a 14Tr a 15Tr od československej až po San Franciscú verziu) a samozrejme aj mapu.

 

 

Už v roku 2011 sa vydala prvá verzia. Výhodou narozdiel od iných hier je to, že si ju nemusíte kupovať, príp. mať nelegálny warez. Hru si totiž môžete stiahnuť bezplatne. Vytvorený v nej budete mať vlastný účet, v ktorom sa Vám budú cez internet zaznamenávať počet cestujúcich, aktuálny stav financií ktorými disponujete, aktuálny stav paliva či počet ujazdených kilometrov. Takýmto spôsobom môžete súťažiť medzi ostatnými hráčmi. Prvých 20 najlepších sa totiž zobrazuje na stránke hry.

Určite musíme spomenúť výbornú komunikáciu medzi hráčmi a autormi hry, ktorí ju neustále na podnety hráčov upravujú a vylepšujú. Hra má síce ešte mnoho chýb ale aj vďaka komunikácií sa postupne zdokonaľuje. V pláne je napr. aj to, aby cestujúci prestupovali a dobiehali na autobus. Autori pripravujú dokonca aj multiplayer.

A čo by sme boli za web keby sme nepísali o veteránoch? Autori hry špeciálne pre Veterany.eu prezradili, že po zdokonalení hry a prekonaní všetkých chýb pripravujú verziu z roku 1902 v ktorej bude okrem historického mesta hneď aj niekoľko vozidiel z tejto doby.

Hru si môžete zdarma stiahnúť na stránke http://simt-mhd.net po registrácií a prihlásení v sekcií LiaCentrum

Autori hry sú zapojený v súťaži Projekt snov. V tejto súťaži potrebujú nazbierať čo najviac

 

hlasov, aby vyhrali 50 000 českých korún na podporu vo vývoji tejto hry. Preto Vás prosíme, aby

ste si našli pár sekúnd a dali jej hlas na http://projektsnu.cz/projekt/389 Na stránke sa stačí

zaregistrovať.

Ak si nájdete čas môžete jej poslať hlas každý deň a zdielať ju môžete aj cez facebook (zato

dostane hra tiež body) Samozrejme ak budete aktivný môžete na tejto stránke pomocou

hlasovania a zbierania bodov aj pre Vás vyhrať tiež.

HLASOVANIE UKONČENÉ. AUTOROM GRATULUJEME KU 2. MIESTU

 

 

 

 

 

 

návštevníkov videlo článok

Text: Martin Žarnovický a SIMT MHD

Fotky: SIMT MHD a www.ofpmafia.eu

 

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.