Pripravujeme: Borčický detský vláčik – jazda pre Borčice

BORĆICE, LEDNICKÉ ROVNE – V spolupráci s obecným úradom v Borčiciach a partnermi Spoločnosťou Považskej dráhy Žilina a Trenčianskou elektrickou železnicou, n.o. pripravujeme na sobotu 12. mája 2018 mimoriadnu jazdu historickým vlakom na čele s motorovým vozňom M131.1443 po železničnej trati č. 124 Trenčianska Teplá – Lednické Rovne, po ktorej sa už osobným vlakom bežne neodveziete. Akcia je určená pre obyvateľov obce Borčice, ktorí si budú môcť zaspomínať na časy keď s vláčikom pravidelne cestovali do práce, či do školy.

„Teší ma, že sa obec Borčíce rozhodla s nami spolupracovať a pripraviť pre svojich obyvateľov túto nevšednú akciu. Verím, že túto jazdu ocenia nie len tí skôr narodení, ale aj rodiny s deťmi pre ktoré je jazda vláčikom po tejto trati veľkou vzácnosťou,“ hovorí predseda združenia Mgr. Jaroslav Filo.

Historický motorový osobný vlak bude vypravený o 10:00 z Borčíc na Lednické Rovne a počas jazdy z dopravných dôvodov zastaví v železničnej stanici Pruské. Po príchode vlaku do koncovej stanice si bude možné nafotiť túto nevšednú vlakovú súpravu a dozvedieť sa viac o histórii trate a motorových vozňov vyrobených v roku 1949 v národnom podniku Tatra – Kopřivnice.

Na spiatočnej ceste sa s vláčikom odvezieme až do Trenčianskej Teplej, kde si pre nás naši kolegovia z neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica pripravili prehliadku električkového depa a jazdu s električkou 411.9 do Trenčianskych Teplíc. „Som rád, že sa obyvatelia Borčíc vďaka našim partnerom budú môcť oboznámiť s históriou dopravy a pozrieť si zázemie električiek s expozíciou cestných i koľajových vozidiel, dobových uniforiem, starých rádioprijímačov a ďalších artefaktov z oblasti dopravy. Verím však, že rovnako zaujímavá bude aj samotná jazda električkou po úzkorozchodnej trati do kúpeľného mesta,“ dodáva člen združenia Patrik Špačinský.

Po návrate z Trenčianskych Teplíc opätovne zavítame do Borčíc, kde vláčik motoráčik oficiálne ukončí svoju jazdu.

Počas jazdy vlaku bude pre deti pripravená sladká odmena. Zakúpením suvenírov so železničnou tematikou bude možné podporiť aktivity nášho združenia.

Doplňujúce informácie:

Akcia pre Borčický detský vláčik je určená len pre obyvateľov obce Borčice, ktorí si môžu vyzdvihnúť cestovné lístky na obecnom úrade počas úradných hodín.
Maximálna kapacita vlaku je 200 osôb.
Nástup do vlaku a električky je možný iba s platným cestovným lístkom.

Pre záujemcov o nafotenie vlaku, alebo električky prinášame orientačný cestovný poriadok.

ORIENTAČNÝ CESTOVNÝ PORIADOK
Trenčianska Teplá – Lednické Rovne a späť
09:33
09:38 – 09:41

09:45 – 10:00


10:13 – 10:18


10:32
14:29
14:35 – 14:36
14:41


Trenčianska Teplá
Nemšová
Borčice
Bolešov
Sedmerovec
Pruské
Dulov
Horovce
Lednické Rovne
11:41
11:33 – 11:35
11:24 – 11:29


11:17 – 11:22


11:02
15:07
15:00 – 15:02
14:56


ORIENTAČNÝ CESTOVNÝ PORIADOK
Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice a späť
12:40

12:58
Trenčianska Teplá
Trenčianska Teplá obec
Trenčianska Teplá zastávka
Kaňová
Trenčianske Teplice sídlisko
Trenčianske Teplice zastávka
Trenčianske Teplice
14:13

13:55
 

V prípade záujmu o dlhšiu prestávku v Trenčianskych Tepliciach (prehliadka mesta, občerstvenie…) môže byť spiatočný odchod do Borčíc po vzájomnej dohode organizátorov a účastníkov akcie operatívne posunutý.

Nostalgické jazdy pre širokú verejnosť:

Na časy, keď na Lednické Rovne ešte bežne jazdili osobné vlaky, si bude môcť zaspomínať aj široká verejnosť.  Na sobotu 28. júla 2018 pripravujeme nostalgické jazdy s historickým vlakom na čele s motorovým vozňom M131.1443 spojené so sprievodným programom v Lednických Rovniach. O podrobnostiach Vás budeme včas informovať.

OZ Veterány.EU

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.