Představujeme vozidlo Karosa C 734.00 – majitel Lukáš Laube

Vůz prošel STK bez ztráty květinky, splňuje všechny podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Pouze nedisponuje „krabičkou“ na vybírání mýtného. Vůz slouží pro smluvní jízdy a dopravní akce. Dne 07. října 2008 s ním byla uskutečněna dopravně – nostalgická akce na vzpomínku rychlíkových linek v Ústí nad Labem. Jezdil na zrušených rychlíkový linkách: 7,8,10,23,25,27 a 28. Přepravní služby nabízím, ale v současné době je autobus odpojen od baterií a je zazimován, jak jsem psa, s provozem počítám tak od března 2009. Autobus je v dobrém technickém stavu.

Získal sem ho dost spletitou cestou – byl uveřejněn odprodej autobusu na inzertním serveru, kontaktoval sem majitele, ten mi sdělil, že vůz stále slouží k přepravě zaměstnanců v okolí Berouna do průmyslové zóny, s prodeje mse počítalo do konce května 2008. Bohužel z toho sešlo z důvodu ze zstran majitele, po nějakém čase mi volal, že bus už je připraven, ale že je v dost špatném technickém stavu, ať si zařídím opravu a odtah. Vůz měl zcela zničené řízení, brzdy, spojku,  závada na motoru a závada na vzduchové soustavě. Dalo by se říct, že sem koupil autobus zralej do šrotu. Odtah ještě zařídil majitel autobusu, na opravě autobusu, která byla ukázková se podílelo ČSAD Plzeň s Bonavií, kterým tímto patří velký dík. Po opravě, která trvala měsíc ho čekala cesta do Ústí n.L., tu zvládl na výbornou. datum převozu z Plzně do Ústí n.L. a tím vlastně oficiální převzetí mou osobou bylo: 23.9.2008. Autobus přišel na 50.000 Kč a oprava na 40.000,- vůz pak musel projít metrologií, neboť neměl ocejchován tachograf, ta přišla na 3.000,- a pak prošel STK a emisemi. Byl uveden do stavu n.p. ČSAD, opatřen logy, osazen strojky MOC a na požádání může být vybaven strojkem Setright. Tím vším disponuje.  Má klasický atmosferický motor, nápravu rába, převodovku 5P80. Dosahuje rychlosti 100 Km/h. Je vybaven původním tachogravem a tachografem VDO. V současné době je zazimován a neprovozován. Po skončení zimy se vůz oživí a začne se s přepravou, která je na požádání.

Lukáš Laube

Informace o autobusu:
Vyroben: březen 1985
Výrobní číslo: 11 162
Typ: Karosa C 734.00
Dopravci:
1. ČSLA v.ú. 351 33 92
2. ČSAD Praha západ (d.z. 103)
3. ČSAD Beroun (d.z. 116)
4. následný název organizace po privatizaci ČSAD Beroun je: Probo Trans Beroun
5. AD Zepa – Pešta
6. Ariette MB
7. Lukáš Laube

Komentárov

  1. Luky, nádhera. O takom niečo som vždy sníval. Nááádherný stav aj bus! snáď oň bude dobre postarané. Dobre si spravil, že si ho zachránil od zlej budúcnosti (teraz už minulosti). Prajem veľa šťastných kiometrov!

  2. Tak to je naozaj krásny úlovok 🙂 len si ho užívať a pekne sa oňho starať 🙂

  3. stejnej autobus dávám teď dohromady, má původní plechová zrcátka a možná se mi sním podaří překonat 1 000 000km už má něco přes 780tis. km. Ale nutně potřebuju čelní sklo (někdo doněj nacouval náklaďákem). Takže jestly někdo můžete postrádat čelní sklo na Karosu ř. 700, tak se mi prosím ozvěte na mail.

  4. Moc krásny bus, taký sa nevidí často, navyše jeden z prvých, teda pravý ATMOSFERÁK (alebo som tiež niekde počul prezývku podľa nápravy – Rábovka 😀 ) A to som sa k nemu dostal náhodou, keď som pátral po info, odkedy sa C734-ky robili, lebo práve si robím evidenciu k môjmu pripravovanému virtuálnému DP 🙂
    A ešte moment, neni to náhodou práve tento na tomto videu? Veľmi sa na seba podobajú 🙂
    http://www.youtube.com/watch?v=O2s5WE18xT8&feature=related

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.