Predstavujeme: Škoda historic fan klub Hradec Králové

DSCN0864Škoda historic fan club Hradec Králové byl založený v roce 1993 panem Jaroslavem Geregem. Prvotní myšlenka byla sdružit majitele, příznivce a fanoušky vozidel Škoda klasické konstrukce s páteřovým rámem. Vzniklo neoficiální sdružení, které si klade za cíl zachovat značku a umožnit majitelům výměnu informací s jejich plechovými miláčky.

První sraz vozidel a jejich majitelů se uskutečnil o víkendu 23. – 25. 6. 1995 v prostorách kempu Stříbrný rybník u Hradce Králové a v těchto prostorách se naše srazy konají dodnes.

Prvního srazu v roce 1995 se zúčastnilo deset vozidel. V letech 1996 – 1999 se sraz konal hned dvakrát v roce a to na přelomu jara a léta a na podzim. Proto letošní ročník je v pořadí již 26., i přes to, že historie klubu se píše teprve 21 let.

Od roku 2000 se hlavně z důvodu rostoucího počtu účastníků koná sraz jen jednou ročně na začátku léta.

U příležitosti 20. Ročníku vyšla kniha Ctitelé okřídleného šípu, ve které duchovní otec klubu Jaroslav Gereg popisuje okolnosti vzniku klubu a odhaluje zákulisí příprav srazů od roku 1995 do roku 2009.

Pokud se na první akci klubu setkalo deset aut, tak v současné době se počet účastníků dostává na číslovku o řád větší. V závislosti na okolnostech a v neposlední řadě i aktuálním počasí se na Stříbrném rybníku v posledních letech sjíždí stále více účastníků (90 – 135 se jich v posledních letech zúčastnilo orientační soutěže) a akce se těší velkému zájmu veřejnosti.

Další info o našem klubu naleznete na na www.skodahistoricfanclub.cz, nebo
https://www.facebook.com/SkodaHistoricFanClubHradecKralove/.

Martin Doležal

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.