Prebúdzaniu Katky predchádzalo ,,prebúdzanie“ v rušňovom depe:)

sany1722Náš čitateľ Július Richnavský nám zaslal do redakcie niekoľko fotografií z prebúdzania historických mašiniek v rušňovom depe Košice, ktoré prebehlo počas uplynulého víkendu. Zapozerajte sa spoločne s nami na skvosty, ktoré Košičania ukrývajú vo svojich hangároch…

Akcia v rušňovom depe bola súčasťou v poradí už 10. ročníka prebúdzania Katky, úzkorozchodnej výletnej železničky v Čermeli pri Košiciach. Súčasťou tejto akcie bolo aj predvádzanie parných a inych vozidiel vozidiel, slávnostné zapálenie ohňa v Katke, krst knihy železničné rozprávky, ukážka bojovej akcie historického pancierovaného vlaku, výstava modelov rušnov od pána Jána Nováka ktorý tvorý tieto diela z nepotrebnych kusov z domácností. Celý deň spríjemňovala atmosféru skupina Country Blizzard Košice. Na akcii sa stretlo neskutočné množstvo všetkých milovníkov koľají bez rozdielu veku či pohlavia. Návštevníci mali možnosť si dať aj vyraziť pamätnú mincu k tomuto jubileu.

text a foto: Zuzana a Július Richnavskí
www.gemer.biz

Za fotografie autorom ďakujeme!

17 Comments

 1. Nemajú Zuzana a Július R. nejaké fotky z bojovej ukážky pri IPV Štefánik ? Použili by sme niektoré na našej webstránke.

 2. No priamo z akcie pancieroveho vlaku nemame ale mame nejake z Kosickej stanice ked sme prechadzali okolo.

 3. To Igi: Treba, lebo sme v tej bojovej ukážke účinkovali a máme málo fotiek.
  To J. & Z. Ďakujem, potrebujem priamo z ukážky.

 4. Všimol som si, že Nemci mali i frontového fotografa. 🙂
  Vyberiem nejaké foto a pošlem.

 5. Kriegsberichter síce bol, ale kvôli záberom z rôznych uhlov zháňame aj ďaľšie fotky. Najmä dobrú fotku výbuchu na plošinovom vozni.

 6. Theo D: Tak toho som sa tak zľakol (toho výbuchu na „tykadle“ – podľa mojej mamy bol počuť až k nám domov na KVP-čko) Ináč veľmi rád by som vám nejaké fotky poslal, ale bohužiaľ z bojovej akcie nič, pretože:
  -už ráno mi došiel film (na podujatí som bol už od 9:00) a záložný foťák – mobil – som bohužiaľ nechal doma 🙁
  -nemal som dobré miesto na výhľad, stál som v zástupe pri sklade so sudmi s naftou (aspoň tak tipujem, že v tých sudoch bola nafta, bola to taká budova s pletivom) a tak som z celého IPV-I Štefánik videl počas boja v depe iba nárazník „tykadla“
  Ale ináč dávam palec nahor. Bolo to super 😉

  Ináč by som rád napísal nejaké tie svoje zážitky z tohto podujatia, ale bránia mi v tom školské povinnosti 🙁 Myslím si, že tento ročník bol asi najvydarenejší.

 7. Tak ten výbuch som zachytil, buchlo to rovno pred mnou. Explózia bola taká silná, že porozbíjala časť sklenenej výplne okien na rotunde.

 8. Super, toto som potreboval. Náš fotograf práve v čase výbuchu fotil lietadlá 🙁 Keby sa ešte našli nejaké fotky z boja, berieme. Ako autora fotky výbuchu môžem dať koho ?

 9. to igi: fotky na kvhzobor@kvhzobor.sk . Vopred ďakujem-e
  to Segej: Keby to bol granát, tak košická čierna kronika má o čom písať. To bola neškodná filmárska pyrotechnika 🙂 s minimálnou tlakovou vlnou. Majstri pyrotechnici vedia ako na to.

 10. Theo D. : Jasné, chápem… Ale zase pek(el)ný výbuch to bol, zľakol som sa… 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.