Prázdninová nádielka fotografií: Tramwajtag v Bad Schandau

P1150137aV dnešnej prázdninovej nádielke fotografií Vám prinášame niekoľko fotografií z podujatia Tramwajtag v Bad Schandau konaného 25. júla 2015. Historické električky z rokov 1926 -1938 jazdili na 8 km trati z Bad Schandaou, cez údolie rieky Kirnitz až k Lichtenheinskému vodopádu. Zaujímavosťou je, že ide o jedinú trať v Nemecku prechádzajúcu národným parkom. Električková doprava tu funguje od roku 1898 a vo vozovom parku sa nachádza 6 motorových a 6 vlečných vozňov z rokov 1957 a 1967 a štyri historické súpravy. Tri historické motorové vozne č. 5, 8 a 9 a vlečný vozeň č. 12 sú z rokov 1925, 1928 a 1938 a na trať vychádzajú len vo výnimočných príležitostiach – 1. mája na Letnice, posledný júlový víkend na Krinické slávnosti a 3. augusta na Deň zjednotenia Nemecka.

V starostlivo zrekonštruovaných historických vozňoch cestujúci sedia na drevených či polstrovaných sedadlách a počas jazdy v pohodlnom tempe sa môžu kochať pohľadom na prírodné krásy Krinického údolia. Sprievodcovia sú rovnako ako v minulosti vybavení tradičnými brašňami s originálnymi meničmi na mince. V historickej električke sa platí 1,- príplatok (deti 0,50 €) k platnému cestovnému lístku, ktorý bude použitý na údržbu historických vozidiel.

V tomto roku sa historické električky vydajú na túto trať ešte 3. októbra 2015. I keď aj električky Gotha ET57, ktoré tam bežne jazdia sú už tiež historické.

Za fotky ďakujeme nášmu dopisovateľovi Martinovi Sidbergerovi a ich autorovi Petrovi Mirčevovi.

Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.