Aktuálne: Pravidelné jazdy s Kométou

Veterán Klub železníc Poprad  po predstavení pre „smotánku“ a verejnosť pripravil pre návštevníkov Vysokých Tatier a priaznivcov historickej techniky pravidelné jazdy historickou električkou Kométa pričom jej trasa bude len na úseku Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica.

Na Štrbské pleso bude električka premávať iba na mimoriadnych jazdách, keďže by so svojou obmedzenou rýchlosťou obmedzovala pravidelné električky, ktoré majú s sezóne v čase najväčších prepravných nárokov (a najlepších časov aj na jazdy Kométy) 30 min. interval. Na jednokoľajovej trati by tak musela stáť desiatky minút, aby neobmedzovala premávku normálnych električiek.

Pravidelné jazdy sú zatiaľ plánované na 11. a 18. augusta a 1. a 27. septembra. Ďalšie pravidelné jazdy budú pravdepodobne v zime. Pravidelné jazdy by mali byť každú druhú nedeľu a budeme Vás o nich včas informovať.

Trasa podľa úsekov:

1.(183) Poprad-Tatry – Veľký Slavkov – Pod Lesom – Nová Lesná – Dolný Smokovec – Starý Smokovec

2.(184) Starý Smokovec – Pekná Vyhliadka – Horný Smokovec – Tatranská Lesná – Stará Lesná – Tatranská Lomnica (3X)

3.(184) Tatranská Lomnica – Stará Lesná – Tatranská Lesná – Horný Smokovec – Pekná Vyhliadka – Starý Smokovec (3X)

4.(183) Starý Smokovec – Dolný Smokovec – Nová Lesná – Pod Lesom – Veľký Slavkov – Poprad-Tatry

Cestovné na jednom úseku (traťové úseky vymenované vyššie) je 2€ pre dospelého a 1€ pre dieťa. Cestovné lístky si môžete zakúpiť priamo v súprave (Ganz #22 – Kométa + Ganz #12 letniak + Ganz # 16 krytý vozeň) pričom súprava prepraví maximálne 80 cestujúcich, ktorí sa budú podľa informácií VKŽ odpočitávať. V prípade väčšieho záujmu u cestujúcich sa môže stať, že do historickej do súpravy nenastúpite. Preto buďte na stanici radšej včas a nepríďte na poslednú chvíľu.

Cestovný poriadok historickej súpravy:

Cestovný poriadok platný pre nedeľu 11. augusta 2013 nájdete TU.

Autor: Martin Žarnovický
Foto: http://sabaka.blog.sme.sk
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.