Pozývame vás: Classic Show Brno 2010

Auto-veteránBRNO – Pořadatelem Classic Show Brno 2010 je motoristická agentura a vydavatelství Atelier Kupka, sídlící v Brně a vydávající již deset let magazín pro veteránisty Motor Journal. Classic Show Brno 2010 má podporu města Brna a záštitu nad ní přijal primátor Roman Onderka. Určena je především majitelům youngtimerů.

Výstava a veletrh

V pavilonu A bude probíhat výstava klasických vozidel spolu se specializovaným veletrhem. Prezentovat se zde mají kluby, autosalony a veteránská muzea, dále také výrobci doplňků, obchodníci s díly a poskytovatelé služeb v oblasti prodeje, renovací a restaurování veteránů. Mezi vystavovatele chtějí pořadatelé zařadit  špičkové firmy a prodejce z celé ČR. Celek bude doplněn motoristicky zaměřenou uměleckou výstavou.

Hvězdicová jízda

Kdysi byly hvězdicové jízdy velmi oblíbené právě u příležitosti pořádání velkých výstav, především autosalonů. Pořadatelé by na tuto zapomenutou tradici rádi navázali. Každý účastník hvězdicové jízdy dostane hodnotnou památeční plaketu. 

Setkání youngtimerů

Majitelé youngtimerů to nemají lehké. Na veteránských akcích bývají pouze trpěni, pokud nejsou rovnou vykázáni, a nesdružují-li se ve značkových klubech, setkají se možná v rámci nějakého tuningového srazu. akce Classic Show brno 2010 je tedy určena prioritně pro majitele těchto jedno-, dvou- i třístopých „mladších veteránů“, ale zdaleka nejen pro ně – jediným omezením je datum výroby vozidla do roku 1985. Vítána však budou auta a motocykly všeho druhu. Během akce nebudou opomenuty ankety – návštěvnická určí nejhezčí vozidlo výstavy a odborná porota udělí putovní pohár za nejpůvodnější vozidlo – a další věcné ceny budou pro výherce v dalších různých kategoriích.

V rámci výstavy v pavilonu i na volných plochách budou k vidění unikátní české závodní vozy, okruhové a vrchařské speciály a formule, americká, japonská a evropská kultovní auta a motocykly. Milovníky tuzemských tvarů a konstrukcí potěší ikony českého průmyslu a designu 60. a 70. let, jako jsou skútry ČZ, velorexy, různé karavany, legendární nákladní auta, autobusy apod. V sobotu večer zahrají stylové kapely (např. Glass Onion (Beatles Revival)) a nejvýraznější osobnost české „drsné“ folkové školy Záviš. A možná přijde i Elvis…

Jak na Classic Show

Veškeré informace o akci a hlavně přihlašovací formulář budou k nalezení na stránce www.classicshow.cz. Přihlásit se bude možné pouze vyplněním formuláře na webu nebo zasláním vyplněné přihlášky

Program CLASSIC SHOW Brno 2010

Pátek 4. 6. 2010

9.00 Otevření Classic Show pro odbornou veřejnost
11.00 Primátor města Brna pan Roman Onderka slavnostně zahájí výstavu historických vozidel v pavilonu A2 brněnského výstaviště. Neformální setkání s novináři u vybraných exponátů výstavy. Vystaveny budou unikátní české závodní vozy, okruhové a vrchařské speciály, formule, ale také bežné dopravní prostředky z let šedesátých a sedmdesátých.
22.30 Ohňostroj v Denisových sadech

Sobota 5. 6. 2010

8.00 Dojezd účastníků hvězdicové jízdy a registrace účastníků Classic Show na bráně č. 3. Vozidla budou parkovat na volné ploše A. Jednotlivé značky automobilů a motocyklů, případně jejich kluby, budou mít na ploše své předem vyhrazené místo.
9.00 Otevření Classic Show pro veřejnost
12.30 Odpolední jízda do centra Brna. Propagace Autosalonu, Autotecu a Classic Show v centru města v rámci akce Dopravní nostalgie 
18.00 Koncert oblíbených hudebních skupin v areálu velodromu TJ Favorit Brno

Neděle 6.6. 2010

9.00 Prohlídka vozidel přihlášených do soutěže elegance a vyhlášení ceny Velký Classic
11.00 Křest knihy vydané u příležitosti 40. výročí zahájení výroby Škody 110 R
13.00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěží a předávání cen z hvězdicové jízdy
14.00 Průjezd městem společně s vozidly Technického muzea Brno
16.00 Ukončení akce, odjezd účastníků srazu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.