POZVÁNKA | Spěšný vlak Praotec Čech zahájí spojené oslavy

PRAHA, ZLONICESobota 13. května 2023 se zařadí mezi desítky dnů, ve kterých se z Prahy do Zlonic vydal pod značkou LG na svou cestu speciální vlak vedený motorovým vozem řady M 131.1, lidově zvaným Hurvínek. Tentokrát však nepůjde o běžný vlak, nýbrž o spoj slavnostní, načasovaný téměř na den přesně na 25. výročí spolupráce Železničního muzea Zlonice a Lokálky Group. Spěšný vlak Praotec Čech vyrazí na svou cestu z Prahy Masarykova nádraží v 8:23, aby jízdou přes Straškov do Zlonic zahájil víkendové spojené slavnosti 150 let Pražsko-duchcovské dráhy a čtvrtstoletí spolupráce ŽMZ & LG.

Sobotní nabídka spojů na krajem opuštěné lokálce bude opravdu bohatá a přípojově vymazlená. Zhruba půlhodinku za Praotcem Čechem vyrazí (pro změnu ze stanice Praha hlavní nádraží) kolem Řípu do Zlonic i Cyklohráček, vlak jezdící v rámci Pražské integrované dopravy díky Hlavnímu městu Praze o víkendech a svátcích především pro děti a cyklisty do Zlonic a Slaného. Následovat budou 2 spoje Zlonice – Straškov a zpět s historickým motoráčkem M 131.1228. Ty byly načasovány jako přípoj od Loun a na Louny, aby se lokálkou svezli i turisté zpoza hranice sousedního Ústeckého kraje. Ze Zlonic proto odjíždějí v 11:15 a 13:15 hodin, zpět přijíždějí ve 12:33 a 14:33, aby s minutovou přesností navazovaly na pravidelné motoráčky Louny – Slaný – Kralupy dopravce České dráhy. Slavnostní den na lokálce uzavře odpolední Cyklohráček svým návratem do Prahy.

Možnost svézt se motoráčkem má každý, ať už zamíří do železničního muzea v Lisovicích u Zlonic (12 minut chůze ze železniční stanice Zlonice), nebo se chce prostě jen projet. Jednotné jednosměrné jízdné je stanoveno bez ohledu na vzdálenost ve výši 60,- Kč, poloviční ve výši 30,- Kč je určeno pro děti do 15 let, osoby starší 65 let a držitele průkazu ZTP nebo ZTP-P. Každý cestující s jízdenkou za plné jízdné má nárok na přepravu 1 dítěte do 6 let zdarma. V Cyklohráčku platí běžné jízdné Pražské integrované dopravy a dopravce České dráhy. Také vstupné do železničního muzea, kde bude připravena výstava historických automobilů, jízdy malodráhy, upomínkové předměty i občerstvení, bude běžné.

Sobotní historické jízdy mezi Straškovem a Zlonicemi proběhnou za podpory obcí Černuc a Kmetiněves, proto všechny uvedené vlaky zastaví i v nich. Cyklohráček navíc nabídne jejich občanům dopravu do Zlonic a Slaného i v neděli, kdy s podporou Slaného, Kloubuk, Peruce a Loun proběhne oslava 150 let Pražsko-duchcovské dráhy spojená s jízdami historického motoráčku na trati Slaný – Louny.

Ing. Tomáš Čech,
předseda spolku
Klub Železničního muzea Zlonice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.