POZVÁNKA | Premávka vianočnej električky v Brne

BRNO – Od soboty 25. novembra do soboty 23. decembra 2023 bude opäť vypravená obľúbená Vianočná električka ČKD Tatra T3 #1525. Premávať bude denne v 30-minútovom intervale od 15:00 do 20:30 po okružnej trase centrom mesta: Česká (nástupište 6)Malinovského námestie – Hlavné nádražie (1. koľaj) – Hlavné nádražie (nástupište 8) – Zelný trh – Námestie Slobody – Česká (nástupište 1) – Šilingrovo námestie – Nové sady – Hlavné nádražie (nástupište 8) – Zelný trh – Námestie Slobody – Česká (nástupište 6). V električke platí bežná tarifa IDS Juhomoravského kraja.

Od piatku 24. novembra do soboty 23. decembra 2023 bude z dôvodu konania tradičných vianočných prebiehať výluka električkových liniek číslo 4 a 9 na Námestí Slobody, ktoré budú denne v čase od 15:00 do 20:30 premávať po výlukových trasách. Od 25. novembra 2023 ich v tomto úseku nahradí obľúbená Vianočná električka.

Linka číslo 4 pôjde v úseku Komenského námestie – Hlavné nádražie obojsmerne cez Husovu ulicu. Na obchádzkovej trase vynechá zastávky Česká, Námestie Slobody a Zelný trh a zastaví na zastávkach Šilingrovo námestie a Nové sady.

Linka číslo 9 pôjde v úseku Moravské námestie – Hlavné nádražie obojsmerne cez Rooseweltovu ulicu. Na obchádzkovej trase vynechá zastávky Česká, Námestie Slobody a Zelný trh a obslúži zastávku Malinovského námestie. Zastávka Hlavné nádražie bude preložená na 5./6. koľaj (zastávky pod hotelom Grand).

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.