POZVÁNKA | Deň otvorených dverí v depe Jurajov dvor

BRATISLAVA -V rámci Európskeho týždňa mobility 2021 pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. pre všetkých cestujúcich a fanúšikov mestskej hromadnej dopravy Deň otvorených dverí DPB vo Vozovni Jurajov dvor (Trnávka). Program sa uskutoční v sobotu 18. septembra 2021, od 10:00 do 16:00.

Už tento týždeň odštartuje Európsky týždeň mobility, ktorého heslom je „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“. Keďže práve MHD je jedným z pilierov udržateľného spôsobu prepravy, rozhodli sme sa verejnosti priblížiť fungovanie podniku, vozidlá a ich výpravu i údržbu, aj priestory depa. Okrem upriamenia pozornosti na ekologický rozmer chceme zvýšiť povedomie o bezpečnosti cestnej premávky. Deti čakajú aktivity zamerané na dopravnú výchovu, ktorých cieľom bude upevňovanie zdravých dopravných návykov.

Nadšenci dopravných prostriedkov si vychutnajú prehliadku dvadsiatich vozidiel z flotily a desiatich historických vozidiel, ktoré vypravujeme pri špeciálnych príležitostiach. Okrem toho sa budú môcť návštevníci oboznámiť s fungovaním depa prostredníctvom komentovanej jazdy Cabrio busom.

Bohatý program doplnia rozhovory o mobilite a kultúrne vystúpenia. Počas dňa sa predstaví umelkyňa a autorka divadelných predstavení pre deti – škriatok FÍHA tralala, obľúbené kapely Medial Banana a HEX. Deti zabavia aj kreatívne dielne, súťažná hra a dopravné ihrisko.

Záujemcovia o prácu v dopravnom podniku môžu priamo v stane DPB využiť prítomnosť zamestnancov personálneho oddelenia.

„V dopravnom podniku dlhodobo pracujeme na zlepšovaní verejnej dopravy v Bratislave a práve deň otvorených dverí je príležitosťou, keď sa môžeme na jednom mieste stretnúť s našimi cestujúcimi, zabaviť ich a vypočuť si ich názory. Zároveň je to aj možnosť pre všetkých fanúšikov, ktorí si vozidlá a naše priestory vychutnajú do sýtosti a spolu s ktorými zažijeme príjemný deň,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Návštevníkom dňa otvorených dverí DPB odporúčame necestovať autom. Okrem bežných liniek 4, 57, 63 a 65 totiž počas soboty podnik vypraví aj mimoriadne linky X63 (po trase: Hlavná Stanica – Račianske mýto – Trnavské mýto – Rožňavská – Bojnická – Depo Jurajov dvor) a X4 (po trase: Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie – Trnavské mýto – Vajnorská – Depo Jurajov dvor). Záverečným bodom programu bude jazda historickým trolejbusom z depa s možnosťou fotografovania.

Areál depa bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej a Bojnickej ulice. Riadime sa aktuálnymi nariadeniami ÚVZ a platným Covid automatom, ktorý pre Bratislavu signalizuje stupeň monitoringu (zelená fáza). Vstup na podujatie bude regulovaný, a teda v danom momente bude môcť byť v areáli maximálne tisíc návštevníkov nezávisle od toho, či boli očkovaní, testovaní, alebo prekonali ochorenie COVID-19. Návštevníkov žiadame, aby dodržiavali všetky hygienické opatrenia. V prípade, ak sa u účastníka prejavujú príznaky akútneho respiračného ochorenia, jeho povinnosťou bude opustiť miesto hromadného kultúrneho podujatia.

Autor: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.