POZVÁNKA | Deň otvorených dverí v Depe Jurajov dvor

BRATISLAVA – Už túto sobotu 10. septembra 2022 vás pozývame na Deň otvorených dverí v Depe Jurajov dvor, ktorý sa uskutoční od 10:00 do 17:00. Pre malých aj veľkých fanúšikov verejnej dopravy bude pripravený bohatý zábavný program. Tentokrát vás privítame na odstavnej ploche trolejbusov, kde na vás v čase od 10:00 do 17:00 čakajú skvelé zážitky.

 

 

PROGRAM PODUJATIA:

Pripravená bude prehliadka moderných a špeciálnych vozidiel z flotily dopravného podniku, ale aj historické vozidlá, ktoré podnik vypravuje pri špeciálnych príležitostiach. Verejnosť bude môcť opäť nahliadnuť do dielne električiek, pozrieť si natrolejovanie trolejbusu alebo brzdy električky. Fanúšikov povozí Cabrio bus po depe počas komentovaných prehliadok a chýbať nebude prejazd umyvárkou. Konať sa bude aj jazda zručnosti vodičov autobusu za účasti kolegov nielen zo Slovenska, ale i Česka.

Počas celého dňa môžu rodiny s deťmi navštíviť tvorivé dielne, zaskákať si na nafukovacích hradoch, odniesť si fotografiu z foto kútiku, oddýchnuť si v chill-out zóne, ktorá bude pripravená v prvýkrát sprístupnenom historickom parčíku pri Vile Jurajov Dvor. Záujemcovia o prácu môžu priamo v stane dopravného podniku využiť prítomnosť zamestnancov personálneho oddelenia.

O zábavu sa postará bohatý program. Deň otvorených dverí otvoria bubeníci Campana Batucada, interaktívnou formou zabaví tých najmenších populárny Sníček Hugo a šašo Show de Tom so súťažami, bublinovou šou a balónovými kreáciami. Dobrú náladu rozprúdia hudobníci Funny Fellows, Lukáš Adamec, skupiny Kmeťoband a Smola a Hrušky. Priaznivci MHD sa môžu tešiť tiež na suveníry, ktoré si ako spomienku budú môcť odniesť z podnikového fanshopu a celý deň budú môcť súťažiť o električenky a vecné ceny po splnení pečiatkovej výzvy.

„Aj tento rok otvárame brány nášho najväčšieho depa pre všetky Bratislavčanky, Bratislavčanov i návštevníkov nášho hlavného mesta. Umožníme im tak nazrieť do našich priestorov, kde vozidlá parkujeme, opravujeme, čistíme a tankujeme. Osobne sa teším na stretnutia s našimi cestujúcimi, ale aj súčasnými či bývalými kolegami, no najmä na priateľskú atmosféru, ktorou sú naše podujatia známe. Tohtoročnou novinkou bude verejnosti sprístupnený parčík pri historickej Vile Jurajov Dvor, kde plánujeme odprezentovať zámer revitalizácie a nového využitia tohto hodnotného priestoru,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

KULTÚRNY PROGRAM:

10:00 Bubnová show Campana Batucada – otvorenie podujatia
10:30 Sníček Hugo
11:30 Funny Fellows
11:30 a 13:15 Show DeTom
12:00 Lukáš Adamec
14:00 Kmeťoband
15:30 Smola a Hrušky

GASTRO ZÓNA:

Počas celého dňa si môžete pochutnať na langošoch, cigánskej alebo palacinkách. Energiu vám dodá aj kaviarnička dopravného podniku. Tešiť sa môžete aj na skvelú zmrzlinu a cukrovú vatu. S chuťovými pohárikmi sa zahrajú vinári.

KYVADLOVÁ DOPRAVA NA PODUJATIE:

Auto nechajte doma, počas soboty budú totiž okrem bežných liniek mestskej a prímestskej dopravy číslo 4, 53, 57, 63, 65, 96, 610, 620, 630 a 632 vypravené aj mimoriadne posilové linky  x4  x63 .

Linka  x4  bude premávať po trase: Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie » « Jesenského – Centrum – Mariánska – Americké námestie – Krížna – Trnavské mýto – Česká – Nová doba – MiÚ Nové Mesto – Kuchajda – Odborárska – Magnetová – Depo Jurajov dvor.
Cestovný poriadok nájdete TU.

Linka  x63  bude premávať po trase: Hlavná stanica – Pod stanicou » Karpatská – Račianske mýto – Trnavské mýto – Zimný štadión – Bajkalská – Sabinovská – Klientske centrum – Slovinská – Pri strelnici – Vihorlatská » Depo Jurajov dvor » « Depo Trnávka « Bojnická « Bojnická « Jurajov dvor – Depo Jurajov dvor.
Cestovný poriadok nájdete TU.

Areál vozovne bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej a Bojnickej ulice a z ulice Pri dvore.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.