POZVÁNKA | Cestovné lístky, prosím!

BRNO – Niekoľko stoviek kusov prevažne železničných a električkových modelov z 30. až 90. rokov minulého storočia zaplní výstavný priestor na druhom poschodí hlavnej budovy Technického múzea. Rozsiahlu zbierku za svoj život skompletizoval železničný nadšenec Ľubomír Kysela (1949 – 2023), ktorý sa dopravným prostriedkom venoval profesionálne aj súkromne. Jeho zbierku nedávno prevzalo do svojich zbierok Technické múzeum v Brne.

Prvýkrát si tieto železničné aj električkové modely budú môcť záujemcovia prezrieť od 17. apríla do 25. augusta 2024 na výstave s názvom Cestovné lístky, prosím!

Modely železníc stvárňujú reálne železnice a ich okolie. Na výstave návštevníci uvidia napr. modely elektrických, motorových i parných lokomotív, nákladných uzavretých i plošinových vozňov, osobného štvorokenného vozňa, ​​rýchlikového jedálenského, osobného a služobného vozňa, lokotraktora a ďalšie špeciálne podnikové vozidlá. Táto zbierka je až na niekoľko výnimiek v mierke 1:4 , teda v oficiálnom meradle značenom 0. Súčasťou výstavy budú aj historické fotografie reálnych lokomotív, vagónov a vlakových súprav z 19. a 20. storočia.

Múzeum je otvorené od stredy do piatku od 09:00 do 17:00 a cez víkendy a sviatky od 10:00 do 18:00. Základné vstupné je 150,- Kč, deti od 6 do 15 rokov, učni, študenti, držitelia preukazov ISIC, ITIC, IYTC, Eurobeds a dôchodcovia nad 60 rokov zaplatia 80,- Kč. Deti do 6 rokov, držitelia preukazu ŤZP a ŤZP-S vrátane doprovodu majú vstup zdarma. Kompletný cenník vstupného nájdete TU.

Zdroj: Technické múzeum Brno

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.