POZVÁNKA | 9. ročník Novobydžovského výjazdu historických traktorov a domovín

NOVÝ BYDŽOV – CHUDONICE – Pozývame vás na 9. ročník tradičnej Novobydžovského výjazdu historických traktorov a domovín, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 7. mája 2022 v areály Novobydžovskej burzy. Návštevníci tohto podujatia môžu prísť s vlastným traktorom. Môžete sa tešiť na výstavu traktorov, bazár historických traktorov a náhradných dielov, jazdu zručnosti, spanilú jazdu a výstavu veteránov všetkých značiek a typov.

„Keď do našej rodiny „prišiel“ prvý Sloboďák, netušili sme, kam až nás zavezie. Naša zbierka sa čoskoro rozrástla o ďalšie kusy traktorov, s ktorými sme sa pravidelne zúčastnili rôznych zrazov a traktoriád. V roku 2012 sme sa teda rozhodli usporiadať historicky 1. ročník Novodžovskej vychádzky historických traktorov a domovín. V tomto roku 7. mája 2022 v Novom Bydžove prebehne už 9. ročník. Pravidelne sa našej traktoriády zúčastňuje okolo 120 strojov. Na svoje si prídu fanúšikovia historických aj nových strojov, k videniu sú aj veteráni medzi motocyklami. Svoje miesto u nás samozrejme tiež majú tzv. domoviny, doma robené stroje na úžitok aj zábavu. Na jednom mieste tu uvidíte celý výrobný rad českých traktorov značky „Svoboda“. Na programe sú – spanilá jazda mestom, traktorové súťaže a nechýba ani vyhlásenie najkrajšieho veterána a domoviny. Aj deti u nás majú o zábavu postarané. Príďte sa pozrieť, ak chcete aj s traktorom,“ uviedol pre agroportal24h.cz Ján Stránský, ktorý sa spoločne s rodinou teší na všetkých návštevníkov.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj a foto: agroportal24h.cz

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.