Po vynútenej pauze sa Veteranbus vracia späť

18.6.2009 – Asi všetci pravidelní návštevníci našej webstránky si v poslednom období všimli slabšiu aktualizáciu Veteranbusu. Mňa osobne táto skutočnosť veľmi mrzí, ale zdravíčko v dôsledku ohromného pracovného stresua  zaťaženia zahaprovalo a po vyše 2-týždňovej maródke, počas ktorej som mal prikázaný kľud a žiadne pracovné stresy, sa konečne opäť dostávam do zdravotnej formy – čo znamená, že Veteranbus bude odteraz opäť čo najčastejšie aktualizovaný. Ďakujem za všetky príspevky, ktoré neboli ešte uverejnené – budeme sa snažiť postupne všetky materiály uverejniť.

Čo ma ale mrzí ešte viac, je skutočnosť, že zdravotné problémy a pracovné preťaženie mi neumožnili zúčastniť sa na podujatí Lešany, kde sme mali konečne predstaviť toľko avízovanú a už neuveriteľne meškajúcu ročenku Veteranbus 2009 a rovnako tak aj úplne nový projekt – Autobusové noviny.

Ročenka je samozrejme pár týždňov hotová, je plná zaujímavostí a informácií a i keď je meškanie z pohľadu oznamovania termínov uvedenia do predaja niekoľkokrát neuskutočnené, z pohľadu historického a dlhodobého samozrejme nestráca nič na svojej hodnote – lebo i keď je internet veľmi pohotové a stále prístupnejšie médium pre rozrastajúci sa počet používateľov, z pohľadu archívneho je veľmi dikutabilné zachovanie sa a dostupnosť webových informácií a údajov. A práve preto papierová ročenka má a bude mať svoj význam – o niekoľko rokov si ju totiž môžete vyloviť z knihovníčky a osviežiť si príjemnými spmienkami staršie časy a dianie na poli česko-slovenských historických autobusov. A to je fayn, nie?

Kvôli niekoľkonásobnému časovému sklzu som sa preto rozhodol pripraviť náhľadovú webovú verziu ročenky a ponúknuť vám ju na čítanie a prezeranie úplne bezplatne. Webová verzia však nebude tlačiteľná – v prípade ak si budete chcieť uchovať ročenku pre budúcnosť, tlačovú (papierovú) verziu vám poskytneme dobierkou alebo poštou. Hodnota papierovej verzie ročenky bude samozrejme rokmi stúpať a verím, že žiadny skutočný fanda historických autobusov si ju nenechá ujsť. Ešte malé upozornenie – papierová verzia ročenky bude vytlačená v limitovanej malonáklade v počte 100 kusov. Hádam mi zdravotný stav dovolí pripraviť aj prvé číslo Autobusových novín. Takisto ide o nádejný projekt a veríme, že Vás zaujme.

Vo svojich listoch nám častokrát píšete mnohé názory na fungovanie Veteranbusu ale aj ďalšie záležitosti. Ozval sa nám napríklad majiteľ autobusu RTO, ktorý je pôvodne vozidlom RO LUX, je vo vynikajúcom stave a po nenáročných úpravách je ho možné spätne ,,zrepasovať“ na RO LUX. Majiteľ ho hodlá predať avšak trval na nezverejnení ponuky kvôli priekupníkom a šmelinárom – veľmi nám v redakcii imponuje, že i keď autobus chce (alebo musí) predať, veľmi rád by bol, aby autobus získal skutočný nadšenec vozidiel. Veríme, že sa taký ozve na náš e-mail: redakcia@veterany.eu

Iný čitateľ sa pýta, kto je dizajnérom autobusov rady ŠX a chcel by sa viac dozvedieť o ňom. Ak by ste vedeli pomôcť odkazmi na informácie, určite vám bude vďačný. Odkazy umiestňujte do sekcie Fórum. Vopred vďaka.

Do tretice tu máme list čitateľa, ktorý nám veľmi zaujímavo podal svoj názor na súčasné dianie v oblasti hist. autobusov, Veteranbusu, priekupníkov atď. a vnukol nám veľmi zaujímavú myšlienku – založenie česko-slovenského cechu majiteľov historických autobusov, ktorí by boli organizovaní a získavali všetky atraktívne ponuky v oblasti predaja a kúpy vozidiel, súčiastok, zakázok na filmovanie, fotenie, svadby, jazdy atď. Nadklubový cech pre organizácie, kluby, spolky, nadšencov aj jednotlivcov by samozrejme mohol fungovať aj na báze získavania prostriedkov na podujatia, akcie, zachraňovanie historických autobusov a ďalšie činnosti v prospech všetkých. Týmto spôsobom by sa posilnil aj ,,boj“ s priekupníkmi a očesávačmi autobusov. Napíšte nám prosím svoje názory – ak sa nájde dostatočný počet záujemcov o prestížny čs. klub pod názvom VETERANBUS CLUB, veľmi radi sa tejto iniciatívy chopíme:)

Ďakujeme všetkým za neutíchajúcu, až skalnú návštevnosť na webe aj napriek slabšej aktualizácii. Tešíme sa na vaše články, fotky, informácie, názory na našom redakčnom maily.

S pozdravom

ČUS BUS

Jaroslav Verlik

Veteranbus

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.