Objavujeme: Po legendárnom Ikaruse 30 zostalo v Karpatoch iba zopár plechov

KARPATY – 18. apríla tohto roku sme na tomto webe uverejnili článok Záhada autobusu v Karpatoch od Jozefa Honza, ktorý popisoval nájdenie unikátneho autobusu Ikarus 30. Keďže naša redakcia  mala v pláne tento veterán osobne zdokumentovať, vybrala sa v lete po jeho stopách. Vedeli sme, že tento vetrán sa nám už nepodarí zachrániť, ako aj to že ho pomali rozoberajú  obyvatelia hnedšej farby. Prvý krát sa nám tento autobus najsť nepdoarilo. A tak sme to o pár týždňov skúsili znova. Hoci by sa dalo povedať, že to bolo úspešne, nie je to celkom pravda.

Keď sme totiž prišli na miesto nálezu, po autobuse nebola ani stopa. Objavili sme len zopár plechov, ktoré naznačovali že autobus tu ešte donedávna bol.  Otázkou je ako sa ľudia dozvedeli o tomto autobuse. Z cesty ho predsa nemohlo byť vidno. Jedno je však isté, tento autobus sa svojej záchrany nedočkal.

A preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc. Ak viete o nejakom chátrajúcom veteráne, neváhajte a dajte nám o tom vedieť kým ešte nie je neskoro. A pokiaľ by ste nejaký veterán radi zachránili nedávajte si na čas a zachránte ho čo najskôr. Môže sa totiž stať, že ho už nezachránite.

Text a foto: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.