Nedeľná náladovka: Vracajú sa nad Betlémom

Vracajú sa 1V prvej tohtoročnej nedeľnej náladovke vám prinášame road-movie na motive moravských kolied. Ešte stále máme vianočné obdobie a tak nám takýto film určite padne vhod.

Účinkujú: Nečas – V. Malatincová, muzika – Jury Petrů, Hudci z Kyjova, deti zo Skoronic a historický autobus Škoda 706 RO.

Z obsahu:

Mrzne až praští, všude kolem je bílo a na opuštěné autobusové zastávce se scházejí tři cestující – Jaromír Nečas, dívka a muzikant. Muzikant se snaží zahřát dívku hudbou, ale v tom okamžiku, jako vyčarovaný, přijíždí autobus a vánoční putování může začít. Cestou postupně přibývá rodina s malým chlapcem, která se na Vánoce vypravila někam za hranice všedních dnů, a také další muzikanti, kteří stráví svátky hraním pro jiné. Vracajú sa 2V autobuse panuje družná nálada, zpívají se koledy, předvádějí přichystané vánoční dárky. Zamrzlý rybník, u kterého je třeba udělat malou přestávku, přímo vybízí k taškařicím nejen děti, ale i dospělé. Každý z nich vnímá atmosféru nadcházejících svátků a popouští uzdu představivosti. Najednou se mezi dovádějícími postavami prohánějí tři Lucie, mihne se Mikuláš i s doprovodem, dokonce malé Barborky… S podvečerem přijíždí autobus k c íli cesty, ke starodávnému statku. Sem se vypravila trávit svátky mladá rodina a ostatní cestující ji sledují až ke vratům, jako přitahovaní nějakým zvláštním magnetismem. Jaromír Nečas za všemi jako poslední. Hospodář otevírá vrata a za nimi se odkrývá výjev jako z živého Betléma … Svítá. Jaromír Nečas otevírá oči, odhrnuje peřinu a přemítá … byl to sen? Nebo skutečnost?

Klinite SEM a dozviete sa.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.