Navštívili sme: Okružná jazda Doubledeckra v meste pod Zoborom

NITRA – Veolia Transport Nitra a.s. v spolupráci s Mestom Nitra zriadila od pondelka 18. júna 2012 novú autobusovú linku 35, ktorej trasa vedie zo Železničnej stanice cez centrum mesta a Chrenovú do Mestského parku. Trasa tejto okružnej linky vedie významnými časťami Nitry. autobus po trase zastavuje na zastávkach Železničná stanica Nitra, Centrum, Univerzity, Andreja Hlinku, Centro obojsmerne, Mestský park, Divadlo A. Bagara a Predmostie jednosmerne.

Autobus jazdí na tejto linke iba počas pracovných dní od 10-tej do 19-tej hodiny. Počas víkendov ho môžete stretnúť na vyhliadkovej trase Nitrou, ktorú organizuje Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

Vďaka novému turistickému vozidlu DOUBLEDECKER môžete jedine v Nitre objaviť putovanie za nitrianskymi legendami na Drážovský kostolík, kde zažijete legendu o zjavení Panny Márie. Ďalej sa presuniete k Liečebnému ústavu na Zobore, kde objavíte bývalý kamaldulský kláštor a Svoradovu jaskyňu. Putovanie po stopách Nitrianskych legiend sa začína každý víkend o 10:00 pred Nitrianskym informačným systémom

Autobus počas tejto sezóny nahradil premávkou cestného vláčika známeho pod názvom Nitriansky expres. Jeho prevádzkovateľ mestu oznámil ukončenie prevádzky z finančných dôvodov. Cestnému vláčiku v Nitre zrejme ešte definitívne neodzvonilo. Veolia transport má má totiž záujem popri dvojpodlažnom retrobuse prevádzkovať aj vláčik. Dopravca pôvodne plánoval kúpiť vláčik, ktorý po Nitre už premával. „Tie plány stroskotali na tom, že majiteľ nedokázal predložiť protokol originality, ktorý je potrebný k prevádzke. Jedno s druhým sa nebije, pretože double-decker nemá napríklad prístup do hradného areálu, vláčik by robil užší okruh,“ Ak sa podarí nájsť dohodu, bude možno nový vláčik premávať už túto letnú sezónu.

Dvojpodlažný autobus zatiaľ jazdí na skúšku do konca septembra. Ak sa osvedčí, Veolia ho kúpi a netradičný autobus bude v Nitre premávať celoročne.

Takýto double-decker premáva spomedzi slovenských miest ešte v Poprade, kde jazdí v modrom prevedení od júna 2011.

Spracoval: Patrik Špačinský
Úprava: Jaroslav Filo
Foto: Patrik Špačinský
Zdroj: http://www.webnoviny.sk/slovensko/doubledecker-v-retro-style-nitrania-s/511281-clanok.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.