Návraty: Vianočná električka opäť plná cestujúcich

BRATISLAVA – V piatok 6. decembra 2013 po roku opäť vyšla do ulíc mesta Vianočná električka, aby spríjemnila obyvateľom i návštevníkom slovenskej metropoly adventný čas. Historická električka ČKD TATRA T2 ≠215 je vďaka partnerom ešte viac vyzdobená a cca 40-minútovú jazdu Vám spríjemnia aj vianočné melódie ako Tichá noc, či Last Christmas.

Aby bolo električku vidieť široko-ďaleko, dali na ňu 2 000 vianočných svetielok a o jej výzdobu sa aj tento rok postarali klienti s občianskeho združenia lepší svet.

Na premiérovej jazde nechýbali ani žiaci Základnej školy pre slabozrakých a nevidiacich, ktorí si spoločne s ostatnými cestujúcimi zaspievali Vianočné koledy. Prvé kolo bol v električke Mikuláš, ktorý malých i veľkých cestujúcich obdaril sladkou odmenou. Úlohy Mikuláša sa zhostil známy vodič, ktorý nedávno oslávil narodeniny. No aj ďalšie kolá v nej bola príjemná atmosféra.

Vianočná električka na špeciálnej konečnej zastávke Vazovova (Nám. M. Benku)

Najväčší nápor cestujúcich bol pochopiteľne v sobotu kedy veľa ľudí cestuje na vianočné trhy.

Trasa Vianočnej električky sa vďaka otvoreniu tunela oproti minulému roku predĺžila. Začína pred historickou budovou Slovenského národného divadla (Vianočné trhy) odkiaľ pokračuje cez Jesenského, Námestie SNP, Obchodnú a Radlinského na Vazovovu (vyrovnávacia prestávka) a ďalej cez Krížnu, Špitálsku, Námestie SNP, Kapucínsku, Tunel, nábrežie a Námestie Ľudovíta Štúra späť k historickej budove Slovenského národného divadla.

Električka premáva až do 23. decembra denne od 16:00 do 20:00 v hodinových intervaloch a zastavuje na všetkých zastávkach vrátane občasnej zastávky Vazovova na Námestí Martina Benku.

Interiér Vianočnej električky

Dopravný podnik Bratislava chce touto cestou poďakovať partnerom projektu – spoločnostiam Siemens a Osram, Záhradnému centru KULLA a za mediálnu podporu spoločnostiam ľudiaľuďom.sk, Best FM a Radiopoint. Špeciálne poďakovanie patrí portálu Zľavadňa, ktorý na prvú jazdu daroval vodičovi Mikulášsky kostým a zabezpečil sladkosti pre najmenších.

Premávku Vianočnej električky podporila aj naša redakcia, ktorá na našom Facebooku vytvorila špeciálnu skupinu Vianočná električka v Bratislave do ktorej môžete pridávať Vaše zážitky, fotky či videá z tohtoročnej jazdy električkou.

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.