Návraty: Power tuning Zlaté piesky 2014 aj za účasti automobilových veteránov

P7260417BRATISLAVA – Aj v sobota 26. júla 2014 sa niesla v znamení rôznych veteránskych akcií. Na východe ste sa mali možnosť odviesť historickou motorkou do Dobšinskej Ľadovej jaskyne, v Starom Tekove sme si pripomenuli boje z obdobia 2. svetovej vojny, na Záhorí sa uskutočnilo tradičné letné stretnutie historických vozidiel známe aj pod prezývkou Tour the Gbely a na bratislavských zlatých pieskoch sa konalo veľké stretnutie amerických automobilov medzi ktorými nechýbali ani nablýskané veterány.

Najväčším lákadlom pre mužov bolo nepochybne zápasenie dievčat v blate, ktoré sa nám žiaľ nepodarilo zdokumentovať. No počas 10-hodinového programu si na svoje prišli aj ich nežnejšie polovičky, ktoré si nenechali ujsť vystúpenie repera Ega.

Zatiaľ čo väčšina návštevníkov sledovala hlavný program, my sme sa pustili do pátrania po legendárnych automobiloch, ktoré boli roztrúsené po areáli parkoviska nákupného centra Shopping Palace. Veteránov tam síce nebolo toľko ako sme čakali, no tí čo sa tieto staré stroje rozhodli predstaviť verejnosti, ukázali návštevníkom že sú v tých najlepších rukách. Na Zlatých pieskoch ste tak mali možnosť obdivovať automobily Fiat Ducato, Lada Niva tuning, Volkswagen Chrobak, Škoda 100, Volkswagen Golf GTI a Škoda 105 a 120.

Organizátorom sa toto podujatie vydarilo a veríme, že sa páčilo aj návštevníkom.

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.