Návraty: O jazdy s historickou električkou bol zo strany verejnosti veľký záujem

BRATISLAVA – Ako sme Vás už v predchádzajúcej reportáži informovali, Dopravný podnik Bratislava vypravil pri príležitosti medzinárodného dňa detí historickú električkovú súpravu DPMB ≠38 + SGP ≠135, ktorá premávala v popoludňajších hodinách z Námestia Ľudovíta Štúra na Vazovovu ulicu a späť. Hoci pre verejnosť mala začať jazdiť už od 13:00, nakoniec to bolo až o 90 minút neskôr. Prvé jazdy totiž boli určené len pre žiakov Základnej školy na Vazovovej ulici.

V električke z počiatku veľa ľudí nebolo. Situácia sa začala meniť až po 16-tej hodine, kedy do električky nastupovali rodiny s deťmi a starší ľudia. Malé deti dostali od sprievodkyne Betky Marmulovej pexeso a puzzle vyrobené k 100-ročnici bratislavských trolejbusov, tí starší sa museli uspokojiť s bezplatnou jazdou centrom mesta.

Aj tentokrát ste v električke mohli stretnúť niekoľko ľudí, ktorí si prišli zaspomínať na pravidelné cestovanie týmito električkami. „Pamätám si, že keď skončil nejaký zápas, električky boli tak plné že ľudia viseli aj na dverách,“ zaspomínal si jeden starší pán. „Sprievodkyne z počiatku chodili po voze a predávali lístky. Až neskôr mali svoje stanovište,“ objasnila skupinke mladých ľudí staršia pani.

No keďže električke chýbala tabuľka s trasou linky, Peťo Hronček ako vodič električky na každej zastávke informoval ľudí o trase električky a pozýval ľudí na zvezenie sa unikátnym električkovým veteránom. Počas jazdy zastavil aj pred historickou budovou národného divadla, kde vždy nastúpilo niekoľko cestujúcich. A to aj napriek tomu, že prenosný zastávkový označník historickej električky bol situovaný na zastávke v smere na Kamenné námestie a nik ho nedal na správne miesto.

Historická električka bola príjemným spestrením piatkového popoludnia. V premávke by sa mala najbližšie objaviť cez víkend 23. a 24. júna, kedy bude zabezpečovať kyvadlovú dopravu na zraz historických železničných vozidiel na Rendezi.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo a Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.