Návraty: Donau Masters 2012 opäť v Bratislave

BRATISLAVA – V piatok 6. júla 2012 navšívili Bratislavu opäť automobilové veterány a to nie hociaké. Na 7. ročníku medzinárodnej veteranistickej akcie DONAU MASTERS 2012 sa totiž predstavili slávne značky ako Rolls-Royce, Triumph, Porsche, Ferrari, Jaguar, Alfa Romeo, Mercedes Benz, či autobus Setra z roku 1955. Tohtoročná veterán rally slávnostne odštartovala štvrtok 5. júla 2012 o 17:00 v rakúskom meste Ulm odkiaľ veterány cez Regesburg a Kloster Melk dorazili do Bratislavy.V Bratislava sa celá akcia začala už o 17:00 detskou súťažou v kreslení najkrajšieho automobilu a známymi evergrínmi v podaní Petra Adamova.

O 18:15 dorazili do cieľa pred historickou budovou Slovenského Národného Divadla prvé veterány a od 19:00 sa návštevníci výstavy mohli započúvať do známych i menej známych evergrínov z celého sveta..

Celá akcia trvala približne do 20:00, kedy sa veterány postupne odparkovali v podzemnej garáži pri hoteli Carlton. Na druhý deň ráno sa všetky veterány zoradili na Mostovej ulici, odkiaľ sa medzi 07:15 a 07:45 cez Prievozskú ulicu, Vrakuňu a Most pri Bratislave vydali na poslednú etapu pretekov do cieľa v Budapešti.

V nasledujúcej fotogalérií vám ponúkame niekoľko zaujímavých fotografií z tejto prekrásnej akcie.

Text a foto: Jaroslav Filo

4 Comments

  1. Bola to výborná akcia, tiež som sa bol pozrieť a pofotiť tieto krásne autá. Nadšený som stále z toho, boli tam ozaj skvosty. Najviac ma chytil za srdce ten bledobéžovo-červený Borgward, pôsobil majestátne a to spracovanie, interiér…no nádhera. A našiel som sa na dvoch fotkách, čo ste sem dali, pán Filo, škoda, že som tam nevedel, kto ste, museli sme sa často obchádzať pri autách, prehodili by sme pár slov o spoločnej záľube.

  2. Re Modelar: Kľudne sa môžeme dohodnúť na nejakom stretnutí, pokecať o našej práci a dohodnúť sa na spolupráci. Stačí napísať e-mail a dohodneme sa.

  3. Obchadzali sme sa vsetci 😀 Potreboval by som identifikovat auto, ktore mam odfotene vpodstate z rovnakeho uhla. Myslel som, ze mam pofotene vsetky, ale toto mi zrejme uniklo. Ide o 32. fotku DSC06414. Bolo medzi Mercedesom (cislo 82) a Porche (cislo 37) v rade pri stlpikoch.
    Inac je skoda, ze mnou najocakavanejsi Ford A Roadster neprisiel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.