Návraty: Aj napriek neistému počasiu prišlo na Depo párty množstvo ľudí

BRATISLAVA – V piatok 1. júna 2012 sa v rámci akcie Dni architektúry 2012 v priestoroch nedostavaného depa rýchlodráhy v Janíkovom dvore uskutočnila netradičná depo párty, akcia určená všetkým priaznivcom cyklistiky, sídliskovej architektúry a nostalgie. Škoda len, že tam rýchlodráha ešte stále nejazdí.

Celá akcia začala o 18-tej hodine na Námestí SNP odkiaľ sa cyklisti presunuli až k spomínanému depu rýchlodráhy nachádzajúcom sa na konci Petržalky. Počas jazdy Petržalkou sa cyklisti mali možnosť dozvedieť zaujímavé informácie z histórie tohto najväčšieho sídliska na Slovensku.

Po príchode do areálu depa moderátorka Henrieta Moravčíková privítala vzácnych hostí Martu Kropilákovú, Iľju Skoček a Jána Tábora, ktorí účastníkom akcie povedali pár slov o projektovaní a výstavbe sídlisk.

Po úvodnom príhovore nasledovalo premietanie zaujímavých archívnych dokumentov Slovenskej televízie Pravý breh z roku 1968 (28 min.) a Rýchlodráha z roku 1983 (3 min.), v ktorom sa o.i. hovorilo že prvý vlak rýchlodráhy pôjde do Petržalky v roku 2000. Najväčším lákadlom však bola prehliadka 300 m dlhých tunelových rúr, do ktorých ste mohli ísť len s gumákmi. 🙂

Záver podujatia patril malej párty s DJ Nowsom. Na akcii bolo zabezpečené aj chutné občerstvenie, ktoré pre všetkých pripravila cyklokoalícia. Akcia sa mohla uskutočniť aj vďaka podpore Zelenej hliadky, ktorá v nedeľu 27. mája 2012 v popoludňajších hodinách vyčistila tento priestor od neporiadku.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.