NÁVRATY | 30. výročie Dopravného podniku mesta Žilina

ŽILINA – Pri príležitosti 30. výročia Dopravného podniku mesta Žilina sa sobotu 25. novembra 2023 konali 3 okružné jazdy mestom s vyzdobeným autobusom Karosa B961 E #115 z roku 2006 s oficiálnym začiatkom na železničnej stanici. Odchody mimoriadnej linky číslo 93 s piatimi fotozastávkami boli o 11:00, 13:00 a 15:00.

Jedna jazda trvala približne 80 minút a autobus zastavil na každej nácestnej zastávke vrátane fotozastávok Kvačalova/Dopravný podnik mesta Žilina, Slnečné námestie, Závodská, Pod hájom a Matice slovenskej. Zamestnanci dopravného podniku rozdávali počas jazdy pamätné cestovné lístky z obdobia do roku 1995, ktoré si mohli cestujúci označiť v dobovom označovači cestovných lístkov a v prípade potreby ochotne odpovedali na otázky cestujúcich. Kto chcel, mohol si označiť aj novšiu verziu cestovných lístkov s historickým logom, ktorá sa používa od roku 1995 až do súčasnosti. A keďže pre cestujúcich bola pripravená aj informačná brožúrka a odznak s motívom dopravného podniku, nikto z účastníkov akcie neodišiel domov s prázdnymi rukami.

Karosa B961 E #115 n jednej z 5. fotozastávok

O mimoriadne výročné jazdy bol záujem nie len zo strany obyvateľov mesta, ale aj z rady nadšencov z rôznych kútov Slovenska. No boli aj takí, ktorí o nich vôbec nevedeli a po nastúpení do autobusu boli zaskočení jeho obsadenosťou. Aj keď na každej zastávke panovalo iné počasie, záujem fotografov to neodradilo. Práve naopak. Rozliezli sa po celom meste a snažili sa o čo najlepšie zábery tohto dnes už historického vozidla.

Autor: Ľubomír Nádaždy
Foto. Ľubomír Nádaždy a Sebastian Max Ivan

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.