Napísali iní: Legendárny UAZ 469 sa vráti na scénu

UAZ 469bRuská automobilka UAZ postaví limitovanú edíciu 5000 kusov legendárneho „gázika“ UAZ 469. Oslávi tak 65. výročie víťazstva Červenej armády. Prečítqajte si článok o legendárnom automobile značky UAZ.

Znie to až neuveriteľne, ale UAZ (Uljanovskij avtomobilnyj zavod) chystá na oslavu 65. výročia víťazstva Červenej armády limitovanú edíciu legendárneho armádneho off-roadu UAZ 469. Preslávil sa najmä službou v armádach Varšavskej zmluvy, kde v mnohých prípadoch slúži dodnes. Príprava výroby nebola nijak náročná, pretože v súčasnosti vyrábaný model UAZ Hunter je len inovovaným pôvodným UAZ 469.

Podľa vedenia automobilky nie je dôvodom obnovenia výroby pôvodnej verzie len oslava víťazstva Červenej armády, ale aj skutočný dopyt zo strany zákazníkov. UAZ Hunter je totiž pre obyčajných ľudí drahý a jednoduchší a lacnejší model by mohol zaplniť medzeru, ktorá odchodom modelu 469 na trhu vznikla.

Celý článok si môžete prečítať TU: http://auto.pravda.sk/legendarny-uaz-469-sa-vrati-na-scenu-d5g-/sk_aaktual.asp?c=A100318_183846_sk_aaktual_P39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.