Napísali iní: Kúpeľné mesto chce kúpiť železničnú stanicu

CIMG7586Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice chce získať budovu železničnej stanice, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. V súčasnosti o tom rokuje so Železnicami SR. Radnica plánuje využiť eurofondy na rekonštrukciu budovy, ktorá by sa tak spolu so storočnou elektrickou železnicou stala turistickou atrakciou.

Po úzkorozchodnej železničnej trati medzi Trenčianskou Teplou, kde stoja rýchliky, a Trenčianskymi Teplicami premávala električka až do roku 2011, keď ju železnice zrušili pre jej stratovosť. Odvtedy je budova stanice v kúpeľnom meste opustená, ak nerátame občasné návštevy bezdomovcov. Po dohode samosprávneho kraja s mestom Trenčianske Teplice a obcou Trenčianska Teplá tento rok premávku historickej električky obnovia. Zatiaľ jazdí len príležitostne, počas významných sviatkov, cez prázdniny však bude premávať každý víkend od piatka do nedele trikrát denne. Aj preto je dôležité, ako budova stanice vyzerá.

Mesto má aktuálne podanú žiadosť o odkúpenie budovy železničnej stanice. Momentálne čakáme na odpoveď, aby sme sa vedeli zariadiť, čo s touto nehnuteľnosťou. Jej vlastníctvo je podmienkou, aby samospráva mohla do nej investovať, aj príprava projektov na čerpanie finančných prostriedkov z eurofondov sa viaže na vlastníctvo,“ zdôraznil Miloš Mičega, vedúci stavebného úradu v Trenčianskych Tepliciach.

Celý článok si môžete prečítať TU.

Autor: Pravda.sk
Foto: Archív

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.