Na Slovensku sa uchovala pekná transfúzka

O tom, že komunita slovenských zberateľov historických autobusov sa čoraz aktívnejšie začína zapájať do zberateľskej a renovátorskej činnosti svedčia aj fotky nášho čitateľa, ktorý nám zaslal skutočne veľmi zachovalú pojazdnú transfúznu stanicu v autobuse RTO. Podľa jeho informácií je interiér transfúzky vo výbornom kompletnom stave a karoséria zvonku potrebuje iba menej náročnú renováciu. RTO má odnova najazdených iba neuveriteľných 5 tisíc kilometrov, prevádzkoval ju bývalý ústav národného zdravia v Nitre. Súčasťou autobusu bol údajne aj príves, ten však od OÚNZ Nitra odkúpil neznámy kupca.

Podľa slov nášho čitateľa majiteľ hodlá vozidlo zrenovovať, čo nás v redakcii naozaj teší, najmä v súvislosti s tým, že aj na Slovensku narastá počet majiteľov rôznych typov a modifikácií autobusov, formuje a aktivizuje sa stále širšia komunita a tak sa aj stále reálnejšou stáva vízia poriadať – podobne ako české Lešany – aj na Slovensku aspoň raz ročne celoštátny zraz historických autobusov 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.