Knižné novinky na január

60 rokov ČSADKoncom minulého roka sa objavili v predaji zaujímavé knižné publikácie o dopravnej nostalgií, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašej knižnici. Ak teda patríte k fanúšikom dobrej knihy, mali by ste sa s kúpou týchto unikátnych knih poponáhľať kým ich ešte vydavateľstvá majú na skalde.

 

 

 

 

POVSTALECKÉ PANCIEROVÉ VLAKY

Povstalecké vlakyAutor: Ladislav Kmeť
Vydavateľ: KHT – Klub historickej techniky pri RD Zvolen
Rok vydania: 2009
Počet strán: 158
ISBN: 978-80-970181-8-4
Cena: 8,90 € + poštovné

Kniha POVSTALECKÉ PANCIEROVÉ VLAKY od L. Kmeťa je druhým doplneným vydaním. Opisuje stavbu pancierových vlakov, zloženie posádok, výzbroj a výstroj ako aj bojové nasadenie jednotlivých pancierových vlakov. Oproti prvému vydaniu podrobnejšie popisuje prvé bojové nasadenie IPV Štefánik, sú tu zaradené spomienky rušňovodiča J.Garaja na posledný boj IPV III Masaryk a sú doplnené aj ďaľšie fotografie.

Objednávky posielajte na adresu: info@kvhcarpathia.sk

ČSAD 60 let s Vámi

60 rokov ČSADV  roce 2009  bolo tomu přesně 60 let, kdy došlo k založení podniků ČSAD (Československá automobilová doprava, později Československá státní automobilová doprava). Při této příležitosti dochází k vydání výroční publikace s názvem „ČSAD 60 let s Vámi“.

Kniha, která vznikla ve spolupráci společností ČSAD autobusy Plzeň a.s., Autobusy Karlovy Vary, a.s. a ČSAD Vsetín a.s., stručně mapuje dějiny autobusové dopravy v západních Čechách a východní Moravě. Na své si přijdou nejen milovníci novodobé historie a pamětníci, ale i zájemci o autobusovou dopravu a techniku všeobecně. V předvánoční době je to ideální tip na dárek.
V publikaci je mnoho historických fotografií, jež zatím nebyly jinde uveřejněny. Nechybí ani snímky ze současnosti, dokumentujících běžný provoz všech tří uvedených společností.
Pro laiky budou jistě zajímavé i statě popisují fungovaní linkové autobusové dopravy v dnešní době i dříve. Nahlédneme spolu i do zákulisí, které je před zraky cestujících obvykle schováno. Ke každé ze společností jsou rovněž k dispozici souhrnné informace v anglickém a německém jazyce.
Jako bonus jsou do publikace vloženy 3 papírové vystřihovánky autobusů všech společností. V barvách ČSAD autobusy Plzeň se jedná o autobus Crossway 12.8M (model 2008) nebo alternativně autobus Evadys H 12.8M, u společností AKV a ČSAD Vsetín pak autobus Mercedes-Benz Intouro.
Kniha „ČSAD 60 let s Vámi“ vstoupíl   na pulty prodejem ve středu 16. prosince 2009. V oblasti Plzeňska  je k zakoupení v pokladnách ČSAD autobusy Plzeň a.s. na Centrálním autobusovém nádraží. Cena této vázané barevné publikace je stanovena na 190,- Kč včetně DPH, ale máte možnost si publikaci aj objednat

Objednávky zasílejte na adresu zbynek.hupak@csadplzen.cz . knihu je možno zaslat na dobírku (k ceně publikace bude připočteno 110,- Kč vč. DPH za poštovné a balné) nebo doporučeně při platbě předem na základě vystaveného dokladu (poštovné a balné pouze 65,- Kč včetně DPH).
Doba dodání (po 16. prosinci) do 5-ti pracovních dnů. V objednávce uvádějte Vaši celou korespondenční adresu a způsob platby (předem nebo na dobírku).
Publikace ČSAD 60 let s Vámi
Počet stran: 104
Počet fotografií: 47 historických, 126 současných, 14 obrázků
Jazyk: český
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2009
Vydání: první
Resumé: angličtina, němčina
Vložená příloha: 3x papírové vystřihovánky (autobusy)
ISBN: 978-80-7211-336-1
Cena: 190,- Kč (včetně 9% DPH

fiat 500

Fiat 500Podtitul: historie, vývoj, technika, sport
Autor: Jiří Fiala
Formát / stran: 22×17 cm, 208 stran
Datum vydání: 14.12.2009
Katalogové číslo: 5075
ISBN: 978-80-247-2933-6
Edice: Retro

Dítě poválečné euforie, Fiat 500, doslova posadil Itálii na čtyři kola. Byl symbolem mládí, optimismu a všeho italského. První souborná česká publikace poskytuje neuvěřitelně podrobný přehled technických, ekonomických i historických faktů o tomto sympatickém automobilu. Velmi kompaktní a jednoduchý vůz se narodil v roce 1957 a do počátku osmdesátých let jich v různých zemích vyrobili necelých pět milionů. Kniha začíná zevrubnou zmínkou o předválečných malých Fiatech 500, zvaných Topolino a o jejich poválečné generaci. Na ně navázala „Nová pětistovka“, která se později stala světovou ikonou nejmenších lidových vozů. Postupem doby se objevovaly nové modely s četnými vylepšeními. Fiátku se brzy chopily kreativní italské karosárny Pininfarina, Vignale, Ghia, Scioneri, Moretti a oděly jej do nových šatů. Existovaly verze kombi, plážová auta i různé kuriozity. Samostatnou kapitolu tvoří sportovní varianty úpravců Abarth a Giannini, formule i rekordní vozy. Zmíníme se o vybojovaných vavřínech. Pětistovky se vyráběly v mnoha zemích od Rakouska po Nový Zéland. Popisy jednotlivých verzí jsou doplněny základními te chnickými daty, obrázky a příklady původních prospektů. Zajímavá je i kapitolka o pětistovkách v Československu. Poslední část knížky se věnuje následníkům nejmenšího Fiatu a vyvrcholí představením velmi úspěšné nové generace typu Fiat 500 v roce 2007.
knihu možte kupiť tu
http://www.grada.cz/katalog/kniha/fiat-500_5724/

Autor: patrik Špačinský

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.