KALENDÁR AKCÍÍ | ALBATROS klub

Milí priatelia železničnej nostalgie, pozývame vás na mimoriadne jazdy ALBATROS klubu v roku 2022. Zoznam je zatiaľ predbežný a môže sa počas roka meniť. Veríme, že si nájdete “tú svoju” jazdu a aktivity tohto klubu podporíte svojou účasťou, či poukázaním a 2% z daní.

 

Veľkonočná jazda Cecaňou za krásami do Okrasy

Srdečne vás pozývame na mimoriadnu Veľkonočnú jazdu Cecaňou za krásami do Okrasy, ktorá sa uskutoční na Bielu sobotu 16. apríla 2022. Celodenný výlet historickým motorovým vlakom do výrobného družstva vianočných ozdôb OKRASA v Čadci spojený s prehliadkou výroby, vyfukovania a zdobenia vianočných ozdôb. Predaj výrobkov bude zabezpečený. Po ceste späť si deň spríjemníme návštevou Budatínskeho hradu. Cena miestenky, ktorú si môžete rezervovať už teraz na e-mailovej adrese albatrosklub@albatrosklub.sk, je 35,- € / osoba.

Program: návšteva výrobného družstva Okrasa v Čadci spojená s návštevou Budatínskeho hradu
Program sa môže zmeniť podľa aktuálnej pandemickej situácie.

SÚŤAŽ ALBATROS klubu o 2 miestenky na „Veľkonočnú jazdu Cecaňou za krásami do Okrasy“

Radi by ste dostávali aktuálne informácie o pripravovaných akciách ALBATROS klubu skôr, ako sú zverejňované na internete a sociálnych sieťach a zároveň sa zapojili do súťaže o dve miestenky na „Veľkonočnú jazdu Cecaňou za krásami do Okrasy“? Ak áno, tak neváhajte a prihláste sa do ODBERU NOVINIEK v závere stránky https://www.albatrosklub.sk a zabite dve muchy jednou ranou! Víťaza miesteniek žrebujeme 1. marca 2022. Do žrebovania budú zaradení všetci odberatelia noviniek.

 

Cecaňou za pamiatkami UNESCO

ALBATROS klub pre vás pripravuje mimoriadny trojdňový výlet naprieč Slovenskom, kde hlavnú úlohu budú hrať pamiatky UNESCO. Počas troch dní 18. – 20. júna 2022 navštívite Novú Baňu a pozriete si Potterov ohňový stroj. Ďalej sa presuniete do Fiľakova a navštívite Fiľakovský hrad, potom Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, prenocujete v Košiciach a ráno si pozriete najväčší kostol na Slovensku – Dóm svätej Alžbety. Potom sa presuniete do Bardejova, kde si pozriete drevené kostolíky v okolí, bude čas aj na kúpanie v liečivej vode Bardejovských kúpeľov či návšteva hradu Zborov. Potom sa presuniete do Starej Ľubovne, kde si pozriete Ľubovniansky hrad, následne navštívite Kežmarok a jeho drevený artikulárny kostol – Kostol Najsvätejšej Trojice. Z Kežmarku sa presuniete do Popradu, kde prenocujete. Ráno sa odveziete historickou električkou Trojča na Štrbské pleso. Zubačkou sa potom zveziete do Štrby, kde vás už bude čakať náš vlak, ktorý vás zavezie do Ružomberka, aby ste si mohli pozrieť historické miesto UNESCO Vlkolínec. Z Ružomberku sa potom vyberiete do cieľovej stanice – Bratislava.

Program podujatia sa môže zmeniť. Miestenky si môžete rezervovať už teraz na e-mailovej adrese albatrosklub@albatrosklub.sk.

Podrobnejšie informácie o jednotlivých akciách nájdete včas na webovej stránke ALBATROS klubu, ako aj na našich stránkach.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.