Kalendár akcií 2020: Železničná nostalgia na Slovensku

SLOVENSKO – Železničné múzeum SR pre Vás v spolupráci s jednotlivými klubmi aj v tomto roku pripravilo množstvo zaujímavých nostalgických jázd po malebných železničných tratiach. Okrem tradičných podujatí nebudú chýbať ani akcie ako Retrojazda pri príležitosti 40. výročia dvojičiek u ČSD, Po stopách Horehronca, či Kráľovná železníc neodišla.

Na Lednické Rovne sa mimoriadny vlak vydá až 4 krát, pričom prvá jazda bude v rámci narodeninovej oslavy portálu VLAKY.NET. Za májovou bryndzou pod Kamenický hrad sa budete môcť vybrať historickým vlakom OZ Detská železnica Košice na čele s rušňom T 435.039 “Malý Hektor”, historický motorový vozeň M 152.0625 Prievidzského parrostrojného spolku zase zavíta do Brezovej pod Bradlom a OZ Zubačka sa s motorovým vozňom M 240.039 vydá po jednej z najkrajších železničných tratí do Slavošoviec. Chcete si pozrieť malú obec Hiŕčice u Voline,ktorú preslávila legendárna trilógia Zdeňka Trošku Slnko, Seno? Tak potom si nenechajte ujsť jedinečnú jazdu nostalgickým vlakom Albatros klubu na čele s rušňom T 478.1201 “Cecaňa”, ktorá sa uskutoční začiatkom letných prázdnin. A kto má rád radšej zážitkovú jazdu s parným rušňom 498.104 “Albatros”, môže sa v rámci osláv Medzinárodného dňa detí vybrať na nevšednú jazdu na Nitriansku poľnú železnicu.

Železničných akcií je samozrejme oveľa, oveľa viac. Kliknite na nasledujúce kalendáre a dozviete sa viac.

Autor: Jaroslav Filo

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.