Kalendár akcií 2014: Nostalgické a mimoriadne vlaky v Juhočeskom kraji

tmpwebdsc_1374JUHOČESKÝ KRAJ – České dráhy sú hrdé na to, že okrem pravidelnej prevádzky môžu cestujúcim ponúknuť aj niečo naviac. Napríklad pestrú škálu sprievodných aktivít medzi ktoré patria aj obľúbené nostalgické a mimoriadne vlaky. V roku 2014 si preto pre Vás pripravili pestrú ponuku nostalgických jázd, výletov a zážitkov. Stačí len prísť na stanicu a nastúpiť…

 

 

 

CD

Kalendár akcií 2014
Nostalgické a mimoriadne vlaky v Juhočeskom kraji

Termín konania akcie Názov akcie
Apríl 2014 Cyklovlak
preprava cyklistov zvláštnymi vlakmi na zahájenie cyklosezóny. 
24. 05. 2014 Peklík
Tradičným jarným parným vlakom Peklíkom vypraveným za remeslami z Českých Budejovíc do Netolic
07. 06. 2014
Technopárty vo výhrevni
Hudobný večer a noc v historickej výhrevni v Netoliciach
21. 06. 2014
111 rokov trate Tábor – Bechyňa
Križíkova „Elinka“ a historické vozy vás dovezú na jarný výlet z Tábora do Bechyne. Sprievodný program.
Jún 2014 Deň detí v ZOO Ohrada
Deň v ZOO Ohrada s bohatým kultúrnym programom. V žst Hlboká nad Vltavou budú mimoriadne zastavovať rýchliky a vypravený bude aj parný vlak.
Jún 2014 Deň detí s armádou
Jazdy mimoriadnych vlakov z Volar a z Českých Budejovíc do vojenského újezdu Boletice a späť na detský deň organizovaný Armádou ČR a Ministerstvom obrany ČR.
05. 07. 2014 S Českými dráhami za divadlom
Tradičná jazda mimoriadneho vlaku z Českých Budejovíc do Netolic a späť na divadelné predstavenie, konané na zámku Kratochvíle spojené s večernou prehliadkou zámku.
19., 20., 28., 29. 07. 2014 Šumavské leto s parou
Obľúbená a tradičná parná sezóna na Šumave sa vracia! V roku 2014 budú opäť jazdiť po šumavských lokálkach parné vlaky! Východzou stanicou bude Černá v Pošumaví, cieľovou zase Nové Údolí. Vlaky budú premávať každý víkend od 19. júla do 10. augusta.
Júl 2014 Včely leteli krásne
Putovanie Múzea fotoateliér Seidel po južných Čechách v kinematovlaku ČD. Unikátna šanca nahliadnuť do histórie kraje prostredníctvom svetoznámeho múzea. Vozeň bude postupne prístupný v rôznych lokalitách v južných Čechách.
02., 03., 09., 10. 08. 2014 Šumavské leto s parou
Posledný deň Šumavského leta s parou budete mať jedinečnú možnosť odviesť sa nočným parným vlakom Luna. A to v deň úplnku. To inde nezažijete! V spolupráci so spolkom Pošumavská južná dráha.
August 2014 Včely leteli krásne
Putovanie Múzea fotoateliér Seidel po južných Čechách v kinematovlaku ČD. Unikátna šanca nahliadnuť do histórie kraje prostredníctvom svetoznámeho múzea. Vozeň bude postupne prístupný v rôznych lokalitách v južných Čechách.
August 2014 Koláčový vlak
Výlet po trase bývalej konskej železnice v otvorenom vyhliadkovom železničnom vozni. Možnosť návštevy koláčových slávností v Bujanove.
20. 09. 2014 Deň železnice v Jindrichovom Hradci
Oslavy všetkého čo jazdí po koľajniciach s bohatým sprievodným programom.
20. 09. 2014 Krížkom na Bechynice
Oslavy dňa železnice pre znalcov a fajnšmekrov. Samotný elektrický motorový Krížikov vozeň „Elinka“ bude vypravený aj so sprievodcom z Tábora do Bechyne.
06. 12. 2014 Mikulášsky vlak do Bechyne
Jazda mimoriadneho vlaku z Tábora do Bechyne a späť. V spolupráci so „Spolkom priateľov el. dráhy Tábor-Bechyne“
07. 12. 2014 Advent s ČD
Adventný mimoriadny vlak na trati České Budejovice – Netolice. V Netoliciach bude kultúrny program a prílet Parnej Zimy. Deti so zvončekmi budú mať jazdu zdarma.
31. 12. 2014 Mikulášsky vlak
Jazdy mimoriadnych silvestrovských vlakov na trati Vimperk – Kubova Huť a späť. Zábavné skeče a program počas jázd vlakov a na stanici Kubova Huť. V spolupráci s Stifterovým pošumavským železničným spolkom.

 

Bližšie informácie o konaných akciách budú upresňované v priebehu roku. České dráhy, a.s. si vyhradzujú právo na zmeny v pláne konaných akcií.

Zdroj: http://www.cd.cz/jihocesky-kraj/nostalgicke-vlaky/-18668/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.