Doubledecker sa možno bude skúšať aj v Bratislave

London busBRATISLAVA – Pred nedávnom sme vás na tejto stránke informovali o tom, že východoslovenská firma Troliga Bus vyrába prvý slvoenský dvojposchodový autobus, tzv. Doubledecker, ktorý by mal premávať v Poprade. Podľa dostupných informácií by sa však takýto autobus mohol skúsať aj v Bratislave.

Spoločnosť Troliga Bus z Levoče v súčasnsoti dodáva bratislavskému dopravnému podniku náhradné dieli do niektorých typov autobusov. Najnovšie plánuje dopravnému podniku zapožičanie poschodového autobusu tzv. Doubledeckru. Bratislavský dopravca zapožičanie takéhoto autobusu nevylučuje, obáva sa však možným problémom vysokých autobusov s trakčným trolejovým vedením. Podľa výrobcu sú však takéto obavy zbytočné.

Levočský Troliga Bus v súčasnosti ponúka mestské i prímestské autobusy. Novinkou by mal byť má byť mestský poschodový dvojpodlažný autobus Sirius, v štýle retro, tzv. doubledecker so 68 miestami na sedenie, s 15 meistami na státie a jedným miestom pre vozíčkara.

Článok o výrobe týchto vozidiel pre Poprad si môžete prečítať TU.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Bratislavské noviny

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.