Ďalšia eška je úspešne zachránená

1Keď nás pán Ivan, jeden z našich čitateľov, upozornil na Ešelku v Tešedíkově, od tunajšieho šoféra dostal tip na linkový autobus ŠL 11 bez značiek patriaci ČSAD v Šali. Autobus stál v areáli Strednej odbornej školy z Galanty. Ako sa dozvedel od vodiča, odkedy sa u nás platí mýto, autobus nejazdí, doklady sú deponované a poistka je zrušená. Pri obhliadke vozu bol však náramne prekvapený jeho stavom.

 

Niektoré časti autobusu sú zkorodované, iné časti sú zase „prerobené“ ako napríklad svetlá zo žiguli a karosy, držiaky na batožinu a polovica sedadiel sú tak isto z karosy, zatiaľ čo druhá polovica sedadiel je z ŠD-čky. Na druhej strane je ale veľa vecí pomerne dobre zachovaných.

Pán Ivan chcel tento autobus kúpiť, avšak bol odkázaný na riaditeľku školy, v areáli ktorej tento autobus stojí. Tá z počiatku zastávala názor, že je jednoduchšie tento autobus poslať do šrotu, ako vypísať na kraji výberové konanie na predaj autobusu. Nakoneic ju ale presvedčil. Vypísalo sa výberové konanie do ktorého sa prihlásil a čakal ako celá vec dopadne. Autobus mu bol nakoniec predaný a po podpísaní potrebných papierov a zaplatení sa začiatkom júna stal vlastníkom tohto autobusu a mohol riešiť jeho prepravu.

Vybavovanie mýta nebolo jednoduché. Autobus však nakoniec prešiel po vlastnej osi 300 km, pričom za úsek Šala – Trnava – Hodonín sa muselo zaplatiť mýto v sume 6 €.

Teraz už autobus stojí v krytých priestoroch pred jeho domom, polovica poťahov je už vypraná a momentálne sa vybavuje prihlásenie autobusu na CZ doklady.

Pán Ivan by sa chcel preto poďakovať Studymu, majiteľovi prostějovské Agrolipky, za pomoc pri preprave autobusu a pozdraviť všetkých veteranistov. Zároveň sa s nami podelil aj o niekoľko fotiek jeho autobusu.

Redakcia

4 Comments

 1. Study, tak toto si pomáhal prepravovať.

  Čo si mi to nepovedal hneď? 🙂

 2. Je vidieť že je v dobrých rukách ďakujem majitelovy že zachránil taký peknú autobus a želam mu nekonečne množstvo štastních Kilometrov

 3. zajímalo by mě, jestli boční okna mají stejné rozměry jako karosy 7kila.
  takhle to tak vypadá.

  otázka na co se při koupi zaměřit u těchto vozů?

 4. Dobrý deň, prosím, nechcete niekto zachránit peknú zachovalú ŠD-čku, ktorá ma takmer všetko pôvodné, plne pojazdná…? Ja nemám už pre ňu miesto a ak sa niekto rýchlo nenájde, skončí na šrotovisku bez mojej kompetencie… :o(
  Viac informáci na tel. č. 0944 884 377 alebo emailovej adrese Saviem1@azet.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.