Cestovné poriadky 2013: Vlakom do Ledníc

BŘECLAV, LEDNICE – Aj tento rok si budete môcť spestriť výlet k Lednicko-valtickému areálu železničnou romantikou. Od 11. mája do 29. septembra pôjde počas víkendoch a počas štátnych sviatkov medzi Břeclavou a Lednicou historické motoráky z 50. rokov minulého storočia s prezývkou Hurvínek. Novinkou tohoto roku je Lednické parné leto, kedy vo vybrané dni nahradia Hurvínky parné vlaky ťahané lokomotívou Skaličák. Súčasťou parných vlakov bude bufetový voz s ponukou občerstvenia, jihomoravských vín a suvenírov.

V Lednici sa nachádza novogotický zámok s tropickými skleníkmi, zámockou záhradou s minaretom a ukážkami výcviku dravcov.

Medzi Lednicou a Valticemi leží pôvabný svet parkov, záhrad, rybníkov a lesov, doplnený celou radou drobných stavieb od zámočku kaplnky , kolonády až po umelú zrúcaninu. Lednicko-valtický areál je rozľahlejšie komponovanou krajinou v Európe a v roku 1996 bol zapísaný na zoznam UNESCO.

V breclavskej a pálavskej oblasti nájdu svoj ráj od začiatku zelenej jari až do jesene milovníci historie, folklóru, aktívnej turistiky a dobrého vína.

V každom ročnom období je krásné prejsť zvlnenou krajinou viniča a sadov, navštíviť chránenú krajinu oblasť Pálava a záhrady i zámky rodu Lichtenštejnů a Ditrichštejnů.

Prehľadné označená sieť cyklistických tras Vás dovedie do tichých meandrov rieky Dyje, na rušné námestia stredovekých miest a do malebných zákutí dedín , kde vinári pripravujú nezabudnuteľné vína.

Na šiestich cyklistických Vinárskych cestách (Moravská vinná, Znojemská, Mikulovská, Petra Bezruče, Velkopavlovická a Podluží) môžete objavovať moravské dediny, históriu a miestne produkty jeden deň alebo dva týždne Oblasťou prechádzajú cyklotrasy: južná prihraničná cesta a Jantarová cesta.

Lednické parné leto

Na trati Břeclav – Lednice môžete zažiť pravú železničnú nostalgiou vo vlakoch ťahaných parnou lokomotívou Skaličák. Špeciálne parné jazdy sa konajú 25. mája, 29. júna , 27. júla , 31. augusta a 28. septembra.

Jazdy historických motorákov

Historické motoráky z 50. rokov minulého storočia Hurvínek idú v sobotu, nedeľu a cez sviatky od 11. mája do 29. septembra okrem dní lednického parného leta .

V prvom vlaku z Břeclavi o 09.10 a poslednom z Lednice o 16.25 je preprava bicyklov zdarma.

 

MOTORÁKOM DO LEDNICE
Cestovný poriadok platný počas víkendov a sviatkov
od 11. mája do 29. septembra 2013

09:10, 11:10, 13:10, 15:10

↓ BŘECLAV ↑

10:50, 12:50, 14:50, 16:50

09:38, 11:38, 13:38, 15:38

↓ LEDNICE ↑ 10:25, 12:25, 14:25, 16:25

Jazdy parných vlakov v dňoch 25. mája, 29. júna , 27. júla , 31. augusta a 28. septembra.

Cestovné:
Jednosmerný lístok: 30,- Kč – motorový vlak, 60,- Kč – parný vlak
Obojsmerný lístok : 45,- Kč – motorový vlak, 90,- Kč – parný vlak
Deti od 6 do 15 rokov, držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S: 50% zľava
Držiteľ rodinného pasu môže v nedeľu cestovať s deťmi zdarma

 

V úseku Břeclav – Lednice vlaky zastavujú na všetkých staniciach a zastávkach.  Do parného vlaku na zastávkach Poštorná, Charvátská Nová Ves a Lednice rybníky je povolení nástup a výstup jedine do prvého vozu.

Zdroj: http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/528-s-nostalgii-do-zahrady-evropy?_s_icmp=zazitkydetail

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.