Autobusová stanica na Mlynských nivách oslavuje 30. výročie

BRATISLAVA – Autobusová stanica na Mlynských nivách, z ktorej denne odchádza množstvo medzinárodných, diaľkových i prímestských spojov, včera oslávila 30. výročie svojho vzniku. Výstavba autobusovej stanice sa realizovala v rokoch 1975 – 1983 a verejnosti bola sprístupnená 15. augusta 1983. Na stanici sa nachádza viacero prevádzok, vrátane zaujímavej kaviarne z dvoch Ikarusov 280, o ktorej si môžete prečítať TU

V blízkosti autobusovej stanice, v miestach dnešnej VÚB banky, v minulosti stála železničná stanica Bratislava-Nivy (predtým Novomestské nádražie). Zvyšky koľají sú dodnes viditeľné na ulici Mlynské nivy.

Pôvodná autobusová stanica v Bratislave sa nachádzala pri obytnom komplexe Avion (pri Floriánskom, respektíve Americkom námestí), odkiaľ vyrážali medzinárodné a diaľkové spoje. Prímestské spoje vychádzali z niekdajšej autobusovej stanice na Bajkalskej ulici.

Novodobá autobusová stanica by mala v najbližších rokoch prejsť rozsiahlou obnovou, ktorá sa bude realizovať v rámci výstavby polyfunkčného objektu Twin City, ktorá by mala byť hotová do roku 2018.

Kaviareň Ikarus

Budúca podoba autobusovej stanice

Autor: Jaroslav Filo
Foto: http://www.autobusovastanica.sk a Peter Vodička
Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.