Aktuálne: Výstava Cyklistika čias minulých pokračuje

tyrnaviavelo-tTRNAVA – Nadšenci a priatelia cyklistiky časov dávno minulých zo združenia Tyrnaviavelo nadväzujú na svoju prvú mimoriadne úspešnú výstavu historických bicyklov. V piatok 13. marca 2015 o 16:30  sa uskutoční v priestoroch západného krídla trnavskej radnice vernisáž v poradí druhej výstavy pod názvom Cyklistika čias dávno minulých.

Druhé dejstvo zameriavajú priatelia historickej dvojkolesovej techniky a trnavských výrobcov a predajcov bicyklov v 30. rokoch 20. storočia, na ich výrobky a na históriu cyklistiky v Trnave.

Okrem hodnotných zrenovovaných historických bicyklov si návštevníci výstavy môžu pozrieť aj vzácne zachované artefakty, dokumenty a fotografie súvisiace s dejinami cyklistiky.

Atmosféru vernisáže podčiarkne dobová hudba aj exhibičné jazdy v štýlovom oblečení na historických bicykloch medzi radnicou a Trojičným námestím.

„Ak niekto vlastní pojazdný historický bicykel z predvojnových rokov a chcel by ho predviesť na verejnosti, radi ho medzi sebou privítame,“ hovorí organizátor výstavy Robert Jalovec pre oficiálnu stránku mesta www.trnava.sk a dodáva: „Pre milovníkov histórie a cyklistiky sme pripravili pri príležitosti otvorenia výstavy aj premietanie dokumentárneho filmu o tom, ako sa kedysi vyrábali bicykle. Všetkých záujemcov srdečne pozývame.“

Členovia spolku Tyrnaviavelo pripomínajú, že hlavným cieľom ich činnosti je nielen získavať nové ‘kúsky’ do svojich zbierok, ale sa aj podeliť s ostatnými o radosť a poznatky, ktoré nám táto záľuba poskytuje, a zároveň poukázať na to, že tieto veteránske exponáty sú plne funkčné a dodnes sa dá na nich jazdiť aj športovať.

Výstava Cyklistika časov dávno minulých bude otvorená v kaplnke západného krídla radnice pre verejnosť do 23. apríla 2015 každý utorok a štvrtok od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00, v nedeľu vždy od 14:00 do 18:00.

A takto to vyzeralo na prvej výstave v roku 2013:

Doplnené 17. 03. 2015 o 22:07 o fotky z výstavy

Zdroj: www.trnava-live.sk
Video: Youtube.com; Stanislav Sliva
Foto: Gilbert

vystava-tyrnaviavelo-500x708

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.