Aktuálne: Vlaky do Banskej Štiavnice ostanú zachované

HRONSKÁ DÚBRAVA, BANSKÁ ŠTIAVNICA – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek sa po dnešnom rokovaní s primátorkou Banskej Štiavnice Nadeždou Babiakovou rozhodol zachovať vlakové spojenie na tejto trati aj po decembrovej zmene grafikonu. Rokovanie sa uskutočnilo hneď potom ako sa minister vlakom osobne previezol.

Ján Počiatek po stretnutí s primátorkou povedal: „Banská Štiavnica je unikátna destinácia z celoslovenského hľadiska, ktorá má veľký potenciál rozvoja cestovného ruchu. Navyše, dopravná dostupnosť po cestách nie je najlepšia. Preto sme sa rozhodli dať železnici ešte jednu šancu.“

Medzi najdôležitejšie faktory, ktoré rozhodli o tom, že železnica z Hronskej Dúbravy do Banskej Štiavnice bude fungovať aj po decembrových zmenách v železničnom grafikone, patrí potenciál rozvoja turistického ruchu v regióne Banskej Štiavnice. Ďalším dôležitým faktorom bolo, že cesta prvej triedy idúca súbežne so železničnou traťou nie je v najlepšom stave a jej modernizácia si vyžiada dlhší čas.

Na trati ktorú ročne využije viac ako 50-tisíc cestujúcich v súčasnosti premáva 6-párov spojov. Po decembrovej zmene grafikonu ich bude o dva menej. Tie však budú načasované  tak, aby bolo čakanie na prestup minimálne. Primátorka Banskej Štiavnice sa na rokovaní zaviazala, že zabezpečí autobusové spojenie centra mesta s vlakovou stanicou, čo by na železnicu malo pritiahnuť viac cestujúcich.

Ministerstvo dopravy bude pozorne sledovať intenzitu cestujúcich na tejto trati. Pri ceste do Banskej Štiavnice preto nechajte auto doma a namiesto autobusu využívajte vlakové spoje ZSSK. Pomôžete tak zachovať legendárnu Trať mládeže a šetríte životné prostredie.

Autor: Jaroslav Filo;  Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
Foto na titulke: Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.