Aktuálne: Turistickým vlakom do Plaveckého Podhradia už túto sobotu

ZÁHORIE – Ako sme Vás už na našom webe informovali, na jednokoľajnú neelektrifikovanú trať ŽSR č. 112 do Plaveckého Mikuláša sa po 14. rokoch vráti osobná doprava. Na objednávku Bratislavského kraja budú cez víkendy a sviatky zavedené 2 páry turistických vlakov zo Zohora do Plaveckého Podhradia, pričom pôjde o pokračovanie spojov zo Záhorskej Vsi. Prvý turistický vlak bude vypravený už zajtra, 29. apríla 2017, posledný 1. októbra 2017.

„Vo vlaku bude zaradený rekonštruovaný prípojný cyklovozeň, ktorý je prvým svojho druhu vo vozňovom parku Železničnej spoločnosti Slovensko. Prevádzka turistického vlaku má podporiť rozvoj cestovného ruchu v obciach ležiacich na trati,“ hovorí člen predstavenstva a obchodný riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Karol Martinček, ktorý sa spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom zajtra zúča16:51stní na slávnostnom spustení prevádzky v Plaveckom Podhradí. „Radi sme prijali ponuku na spoluprácu s Bratislavským samosprávnym krajom a aj takouto formou sme sa rozhodli podporiť cykloturistiku v regióne Záhorie. Trať vedie popri pohorí Malé Karpaty, takže obľúbené turistické ciele ako Plavecký hrad, vrchy Vysoká alebo Vápenná sa stanú v sezóne dostupné aj vlakom. Obnovenie dopravy bolo možné len vďaka objednávke a financovaniu bratislavskej krajskej samosprávy,“ dodáva.

„Podpora cykloturizmu je jednou z priorít bratislavskej župy. Neustále vytvárame a skvalitňujeme podmienky pre cyklistov, či už sú to nové značenia, nové cykloodpočívadlá, pumptrack na Zochovej chate alebo napríklad aj turistický vlak v subregióne Záhorie,“ hovorí predseda BSK Pavol Frešo.

Zjednodušený cestovný poriadok:

08:21 16:21 19:50b ZÁHORSKÁ VES 07:10 15:36 19:36
08:50 16:50 20:10b ZOHOR 06:50 15:16 19:16
09:35 17:35 PLAVECKÉ PODHRADIE 14:23 18:23

b – zo Zohora pokračuje o 20:13 do Bratislavy.

Cestovné poriadky sú zosúladené s príchodmi a odchodmi osobných vlakov z / do Bratislavy.

Turistické spoje sú zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja vďaka čomu v nich môžete využiť aj prestupné lístky na prímestské autobusy a bratislavskú mestskú hromadnú dopravu. Vo vlakoch platia všetky zľavy Železničnej spoločnosti Slovensko vrátane bezplatnej prepravy.

Slávnostné privítanie v Rohožníku a v Plaveckom Podhradí (29.04.2017):

Po príchode vlaku do Rohožníka o 09:25 Vás privíta rohožnícka country skupina Ralboch.

Po príjazde do Plaveckého Podhradia o 09:35 bude slávnostný príhovor a občerstvenie. Budete mať možnosť pochutnať si na pečenom sumcovi alebo šťuke, občerstviť sa rôznymi nápojmi a vypočuť si známe pesničky v podaní country kapely. O 10:20 bude vypravený mimoriadny spoj do Zohora.

Podrobnejšie informácie o zavedení turistických vlakov do Plaveckého Podhradia vrátane zaujímavých tipov na turistiku, cykloturistiku a kultúrne podujatia v regióne nájdete TU.

Turistickú brožúrku si môžete stiahnuť TU.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.