Aktuálne: Oslavujeme 6. výročie vzniku nášho webu

veteranyEU_logo_web

Naša redakcia si v tých dňoch pripomína 6. výročie založenia nášho webu. A to už je dôvod na oslavu. Keď sme pred 6. rokmi zakladali túto webstránku, netušili sme, že na o pár rokov neskôr na jej základoch vznikne rovnomenné občianske združenie podieľajúce sa na záchrane a oprave historických vozidiel a ostatnej historickej techniky, ktorej hrozí likvidácia a jej zachovaní pre budúce generácie.

Počas našej doterajšej činnosti sme Vám na tomto webe priniesli nespočetné množstvo pozvánok na najrôznejšie podujatia u nás i v zahraničí, reportáže z najzaujímavejších veteránskych akcií a informovali Vás o záchrane historických vozidiel pre budúce generácie. Nezabudli sme však ani na odbornejšie články a seriály mapujúce históriu dopravy.

Okrem toho sme postupne nadväzovali spoluprácu s najrôznejšími klubmi, múzeami, či združeniami vďaka čomu sme sa stali mediálnymi partnermi viacerých veteránskych akcií.

Po založení nášho združenia vo februári minulého roku sme na poslednú chvíľu zachránili Karosu LC 735.00 „Slniečková Bášenka“ pred zošrotovaním a zrealizovali sme aj viacero vlastných akcií. Najväčšia z nich bola nepochybne jazda historickým motorovým vlakom M 262.007 + 020.186-3 z Bratislavy do Brezovej pod Bradlom pri príležitosti 135. výročia narodenia generála M. R. Štefánika, na ktorej sme spolupracovali aj s krajskou a miestnou samosprávou. V spolupráci s Múzeom dopravy v Bratislave sme pre Vás pripravili výstavy Európske legendy120 rokov MHD v Bratislave, ktoré si môžete pozrieť v priestoroch múzea denne okrem pondelka od 10-tej do 17-tej hodiny.

Naše aktivity tým ale rozhodne nekončia. V súčasnosti už pracujeme na ďalších projektoch, o ktorých Vás budeme postupne informovať. Aby sme boli ešte bližšie k čitateľom, najzaujímavejšie články tohto webu by sme radi dostali do papierovej podoby. Okrem toho chceme pokračovať v aktívnej záchrane historických dopravných prostriedkov i nepoužívaných železničných tratí a organizovať ďalšie nemenej zaujímavé akcie s tematikou histórie dopravy. Aby sme mohli realizovať naše ďalšie projekty, v budúcom roku sa budeme uchádzať aj o 2% z Vašich daní.

Nezabúdame však ani komunitu Veterány.EU, ktorú by sme radi rozšírili o nových členov a spolupracovníkov a veríme, že sa nám podarí nadviazať spoluprácu s ďalšími veteránskymi klubmi, múzeami, či združeniami.

V závere tohto článku by som chcel poďakovať všetkým kolegom i spolupracovníkom vďaka ktorým funguje tento portál, ako aj všetkým našim partnerom a čitateľom. Budeme veľmi radi, ak nám svoju priazeň zachováte aj naďalej.

Jaroslav Filo
šéfredaktor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.