Aktuálne: Obnova zastávky Viedenskej električky pokračuje

Jpeg

BRATISLAVA – Pred viac ako rok sa členom Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy podarilo nájsť pozostatky zastávky legendárnej Viedenskej električky. Spolu s Bratislavským okrášľovacím spolkom, za podpory mesta, mestskej časti a dopravného podniku, v polovici júna minulého roku obnovili rokmi zabudnutú zastávku. Pribudla lavička na sedenie a cyklostojany.

Aktuálne sme zrekonštruovali dlažbu z roku 1914, na ktorú sa nám podarilo získať finančné prostriedky. V blízkej budúcnosti by sme radi obnovili pôvodný oporný múr, zábradlie či domček zastávky. Zároveň ďakujeme Radovi Števčíkovi, starostovi Starého Mesta, ktorý túto opravu podporil súkromným darom vo výške polovice celkových nákladov,“ hovorí predseda klubu Michal Milata.

Ďalšie informácie o Viedenskej elektrickej železnici môžete nájsť na facebookovej stránke www.facebook.com/viedenskaelektricka na ktorej pribudla nová rubrika Aktivity.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: KPMHaRD

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.