Aktuálne: Premávka Nitrianskeho expresu opäť obnovená

NITRA – Od soboty 18. mája 2013 v meste pod Zoborom opäť premáva cestný turistický vláčik „Nitriansky expres“. Spestrením tohtoročnej letnej turistickej sezóny v Nitre bude znovu Nitriansky expres, ktorý spravuje súkromný majiteľ Peter Lenčeš.

Tento turistický vláčik začal premávať ulicami Nitry po ročnej prestávke. Na svoju prvú cestu vyštartoval v sobotu 18. mája o 10.00, teda práve v deň, keď sa pod Zoborom oficiálne začína bohatým kultúrnym programom letná turistická sezóna. V tento deň bude trasa vláčika prispôsobená podujatiam, odohrávajúcim sa v centre Nitry a na Nitrianskom hrade.

Od nedele 19. mája vláčik jazdí každý deň od 10.00 do 17.00 po obvyklej trase ako v minulých rokoch.

Plán trasy

Mesto Nitra oznamuje občanom, že nie je vlastníkom tohto vláčika, na základe zmluvného vzťahu spolupracuje s prepravcom Petrom Lenčešom. (www.nitrianskyexpres.sk), a tak aj za komfort cestujúcich v plnej miere zodpovedá majiteľ tejto turistickej atrakcie. Majiteľ vláčika P. Lenčeš prevádzku vláčika kvôli stratovosti v minulom roku zastavil. Tento rok mu finančne pomôže Mesto Nitra a 5-mesačné fungovanie turistického vláčika podporí sumou 7 500 eur s tým, že financie budú vrátené formou reklamného plnenia. Reklamné plochy vláčika bude mesto využívať na informovanie verejnosti o svojich aktivitách a podujatiach

Cestovný lístok na jednu jazdu stojí 1 ,- €.

Zdroj: www.nitrianskyexpres.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.