Aktuálne: Dočasné obnovenie osobnej dopravy na trati ŽSR č. 115 Holič – Hodonín

HOLIČ, HODONÍN – Od pondelka 22. júla do nedele 15. septembra 2019 bude v blízkosti hraničného priechodu z dôvodu rekonštrukcie mosta pri letisku uzavretá cesta I/51 z Holíča do Hodonína. Železničná spoločnosť slovensko, a.s. preto od 22. júla až do 31. októbra 2019 zavedie náhradnú vlakovú dopravu, ktorá uľahčí cestovanie verejnou dopravou do / z Českej republiky.

“Po dlhých rokovaniach sme prišli k vynikajúcemu výsledku. Musím skutočne poďakovať ministrovi dopravy a výstavby SR pánovi Arpádovi Érsekovi za pochopenie a ústretovosť voči mestu Holíč a jeho občanom. Zároveň pripomínam, že naše riešenie podporil pán Libor Střecha, starosta mesta Hodonín. Dosiahli sme dočasné zavedenie železničnej dopravy na trati Holíč nad Moravou – Hodonín, počas konania rekonštrukcie mosta pri letisku,” povedal primátor mesta Holič Zdenko Čambál.

Ako ďalej informoval, bude bojovať za to, aby posledný vlakový spoj nebol o 19:40, ale až o 23:00. “Naši ľudia sa musia dostať vlakom aj z poobednej zmeny, tak ako sme to žiadali v našich listoch na ministerstvo.”

Neváhajte a využite obnovené vlakové spojenie k návšteve zaujímavých kultúrno-spoločenských podujatí, múzeí, galérií, za turistickými cieľmi a inými lákadlami.

Kalendár podujatí v meste Holič nájdete TU.
Zoznam múzeí a galérií v Hodoníne nájdete TU.
Turistické zaujímavosti v okolí Hodonína nájdete TU.
Kalendár podujatí v Hodoníne a jeho okolí nájdete TU.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Ilustračné

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.