AKTUÁLNE | Bratislavský dopravca pripravuje renováciu Ikarusu 280.08

BRATISLAVA – Po 14 rokoch od ukončenia prevádzky kĺbových autobusov Ikarus 280.08 by sa hlavného mesto mohlo dočkať zrenovovaného historického autobusu tohto legendárneho typu. Dopravný podnik Bratislava totiž v uplynulých dňoch zverejnil výzvu na predkladanie ponúk na renováciu zachovaného autobusu #2881/II z roku 1987, ktorý na linkách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy premával do roku 2003. Ide o posledné zachované pôvodné bratislavské vozidlo z celkového počtu 761 autobusov, ktoré boli do Bratislavy dodávané v rokoch 1974 – 1991.

V roku 2007 bol po vyradení zachovaný aj voz #4940 z roku 1989, no ten bol žiaľ následne o 4 roky neskôr zošrotovaný. Krátko nato sa síce ešte dopravnému podniku podarilo získať levický Ikarus 280.08 z roku 1989, no s renováciou žiadneho vozidla sa nezačalo a oba autobusy s výnimkou niekoľkoročného deponovania v garáži vo Vozovni Krasňany, chátrali pod holým nebom vo Vozovni Jurajov dvor.

Renovácia autobusu, ktorú by mal zhotoviteľ vykonať do 8 mesiacov od zadania objednávky, má pozostávať z kompletnej opravy všetkých častí vozidla, jeho kompletizácie a nalakovania do stavu z roku 1987. Niektoré materiály a práce ako napríklad napr. čalúnenie sedadiel, podlahovú krytinu, lišty, gumové profily a podobne zabezpečí dopravný podnik vo vlastnej réžii. Odhadovaná cena renovácie je 92 800,- €.

Podrobnejšie informácie o verejnom obstarávaní nájdete TU.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.