Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu

12. 12. 2008 – Vo fóre Veteranbusu, alej aj prostredníctvom mailu sme obdržali niekoľko podnetov, aby sme sa na našom webe venovali aj nemeckým legendárnym autobusom ROBUR. Samozrejme, radi vyhovieme. V tomto článku prinášame informácie a foto dvoch krásnych zrenovovaných Roburov, ktoré nám prišli na redakčný mail – výletnú cabrio verziu, ktorej fotografie nám zaslal Jiŕí Nemec a čerstvo renovované vozidlo Karla Gerolta.

Jiŕí Nemec nám opkrem iného vo svojom liste píše: ,,Posílám několik fotek Roburu 2500 v provedení výletní autobus. Když jsme letos pořádali Sraz historických užitkových vozidel pod hradem Veveří podařilo se nám po třiceti letech přemluvit současné majitele k veřejné produkci. Přes svátky vánoční pro Veteranbus nachystám i článek o této raritě. Téměř by stálo za úvahu fotky umístit jako hádanku. I když propagací které jsme Roburu věnovali poslední dva roky už to neni tak velký oříšek.“ Ďakujeme pekne za foto, na článok sa budeme tešiť.

Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu
Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu
Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu

Vozidlo ROBUR Karla Gerolta už na našej stránke máme uverejnené v štádiu renovácie v Levoči. Spokojný majiteľ – mimochodom Čech dlhodobo žijúci v Nemecku – nám najnovšie zaslal foto už skompletovaného vozidla a vo svojom liste píše: ,,Když jsem od vas obdržel mail s informaci o novém portálu, jaké hned bylo moje překvapeni, když jsem tam našel informace a fotografie o mých autobusech. Ano mate pravdu, jedná se o nemecké autobusy a nemeckého zákaznika, i když tak jen napul. Ja sám pocházim z Opavy a již od roku 1975 žiji v Nemecku a od určité doby se zabývam i veterány a to hlavne tatrovkami. Mezi úspešné akce mužu radit založeni spolku Tatra-Freunde Sachsen a aktivizaci tatrováku nejen v Sasku, dále iniciováni a spoluorganizaci výstavy fotografii panu Hanzelky a Zikmunda v Drážďanskem dopravnim muzeu, jež byla vubec jejich první výstavou na západ od českych hranic a vernisáže v Drážďanech se dokonce zúčastnil i sm pan Zikmund. Více o nas a o našich aktivitách se mužete dočíst na internetových stránkach www.tatra-cars.de.

Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu
Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu
Aj busy ROBUR sa tešia značnému záujmu

A jak jsem se dostal k autobusum? I když ja sám jsem k n im cestu dost komplikovanou, vzpomínam se moc dobře na stavbu domu mého strejdy, který byl dlouholetým pracovníkem ČSAD Vitkov u Opavy a jeho stavební boudu – kompletní autobus Skoda 706 RO – tenkráte v perfektním stavu. Jaký konec asi ta stavebni bouda nakonec měla, to vám asi nemusim blíže líčit. Přes jeden inserát zde na Slovensku jsem si v loňskem roce koupil jeden autobus Robur LO 3000 a druhý na náhradni dily. Ten prvni jsem chtel restaurovat, dlouho hledal vhodného partnera, až jsem narazil na pana Zgodavu. Slovo dalo slovo, renovace prvniho autobusu začala a nyní je již témeř ukončena, zbýva dodelat jen pár maličkosti. Toho druhého mi pak bylo líto, a tak jsme se pustili i do nej. Panu Zgodavovi a jeho celému týmu musim za vstřicny a velice profesni přistup srdečne podekovat, bylo mi vždy cti se s nim setkat a s nim projednat detaily restaurovaní. Vřele jej mohu doporučit i dalšim zákazníkum, vždy se o ně dobře postaraji.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.