A je to tu: Prvé číslo nášho magazínu

titulkaREDAKCIA – Vážení čitatelia, som rád že vám v mene našej redakcie môžem slávnostne predstaviť historicky prvého číslo nášho magazínu majiteľov a sympatizantov českoslvoenských historických vozidiel, ktorý bude vychádzať pravideľne raz za štvrť roka. Väčšina spoločností vydala prvé číslo časopisov za symbolickú cenu. Keďže v týchto dňoch ešte stále riešime distriábúciu nášho magazínu a veľa ľudí nás žiadalo o jeho náhľad, rozhodli sme sa jeho prvé číslo BEZPLATNE sprístupniť na našom webe.

„Našim zámerom je, aby sa nový magazín čo najrýchlejšie dostal k našim čitateľom“, povedal Jaroslav Verlík, šéfredaktor nášho webu. Celé číslo nášho magazínu si preto môžete prečítať TU. K nášmu magazínu sa však pohodlnne dostanete aj kliknutím na titulku magazínu umiestnenú v pravej časti nášho webu. Po kliknutí na obrázok titulky (alebo n odkaz) sa magazín zobrazí vo forme digitálnej publikácie. Na príjemné čítanie a manipulovanie s dokumentom sa v hornej časti nad stranami zobrazuje sada nástrojov. Odporúčame kliknúť na ikonu ,,Na celú brazovku“ a lupou si priblížiť strany.

Prvé číslo nášho magazínu je bohaté na reporáže zo zaujímavých dopravných akcií. S historickým parným vlakom sa odvezieme na zrúcaninu plaveckého hradu, u našich rakúskych susedov sa podrobnejšie pozrieme na tohtoročný viedenský deň električiek a s manetmi 90 zavítame na liptovskú svadbu. Okrem toho v ňom nájdete aj zaujímavý článok o železničnom múzeu Zlonice, v seriáli zaprášené projekty nájdete najsúhrnnejší článok o autobusoch ŠM, ŠL 16,5 a v železničnom seriáli sa budete môcť vybrať po stopách Jindřichohradecké místni dráhy.

Vydaním prvého čísla nášho štvrťročníka však nezabudáme ani na záujemcov o jeho papierovú podobu. Pokiaľ vás náš nový magazín zaujal a chceli by ste si ho predplatiť, poslať poštou, aleboh nám pomôcť s jeho distribúciou, kontaktujte nás e-mailom na info@veterany.eu alebo telefonicky na číslo +421 917 336 393.

Nuž a čo povedať na záver? Veríme, že sa vám náš nový magazín bude páčiť a že v ňom každý z vás nájde to čo ho zaujíma. V nasledujúcich dňoch sa budem snažiť dotiahnuť rokvoania o distribúcií nášho magazínu až do konca. O definitívnych formách distribúcie vás budeme včas informovať.

Jaroslav Filo
hlavný redaktor

8 Comments

 1. Blahopřejeme k úspěšné realizaci nového magazínu, který z dostupných informací vypadá super. Je nám ctí, že jsme byli vybráni mezi ty, jejichž činnost bude právě v prvním čísle představena.
  Ing. Tomáš Čech,
  předseda občanského sdružení Klub Železničního muzea Zlonice

 2. Taktiež sa pripájam k blahoželaniu k prvemu vydaniu časopisu a dúfam že bude mať mnoho mnoho čitateľov 🙂 Môžem povedať, že aspoň pre mňa je to jediný časopis, ktorý sa dá čítať (takýto slogan mal iný časopis, nebudem ho menovať, ale veľmi sa mi nepáči, je pre mňa nudný), článok o Karose ŠM 16,5 som prečital na prvý šup 🙂

 3. Paťo: Ďakujem 🙂 A si sa dal nachytať, pretože v skutočnosti oslavujuem meniny inokedy, lebo v skutočnosti sa volám Tomáš 😀 a tu na veteránoch som si dal nick Sergej preto, lebo inde som mal nick johny(killer) a na tom webe, kde som bol predtým a než som objavil tento web (vtedy to bol ešte Veteranbus, ale už tesne pred zmenou na Veterány) sa objavil jeden záškodník, z ktorého som si raz vystrelil a odkázal mi, že keď sa presťahujem na iný web, tak ma vystopuje a tak som si dal nick po dieselovom rušni, ktorý mám najradšej, aby ma nenašiel po nicku, ak nestopuje aj s pomocou iných metód (dúfam že nie) lebo ho stále odtiaľ vyhadzovali a furt sa vrátil, pretože mal anonymizer. Takže blahoželajte skôr rušňu, ktorý stojí za mojím nickom 🙂 a možno aj tomu záškodníkovi, že ma prinútil zmeniť si nick 😀

 4. Pekne, len tak đalej :), inač nespominalo sa niekde že pri článku o ŠM 16,5 budu zverejnené fotky ktore ešte neboli zverejnené na nete?

 5. Sme radi, že sa vám náš nový magazín páči. No aj napriek tomu by som chcel upresniť niektoré veci:

  DOD vo Vozovni Jurajov dvor
  Pri porovnávaní tohtoročnej výstavy historických električiek s predchádzajúcimi rokmi môžme skonštatovať, že výstava historických električiek bola chudobnejšia. Na to, aby DPB vystavil viac historických vozidiel však musí byť nejaký dôvod (napr. 100. výročie trolejbusovej dopravy a pod.).

  Posledný parný deň v železničnom múzeu Bratislava-Východ
  V článku sme písali, že verejnosti bola prístupná iba časť historického autobusu Ikarus 280.10. V druhej časti totiž boli naskladané kadejaké veci. Ako sme sa však neskôr dozvedeli, tento autobus sa do Bratislavy vrátil až tesne pred akciou a preto sa z neho tieto veci nestihli vyložiť.

  Za tieto nepresnosti a prípadené preklepy sa vám ospravedlňujeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.