ČESKÁ REPUBLIKA – Pozývame Vás na špeciálnu premávku historických „betlehemských“ električiek, ktorá sa uskutoční už dnes (22. decembra 2018) v Brne a v Prahe.
BRNO:
V uliciach Brna aj tento rok rozvezie betlehémske svetlo historická električka „Plecháč“ z roku 1954. S lampášikom, alebo so sviečkou. Všetci ste vítaní v historickom vozidle, ktoré zastaví na nasledovných miestach:
10:00 – 11:00 11:15 – 12:45 13:00 – 14:00 14:30 – 16:00 |
na ulici Nádražní (pred budovou České pošty) na námestí Svobody na konečnej električiek Mendlovo náměstí na námestí Svobody |
Okrem toho si môžete dopriať aj cca 15-minútovú jazdu sviatočne vyzdobenou električkou ČKD TATRA T3 #1525, ktorá premáva až do 23. decembra 2018 od 11:00 do 21:00 v 20-minútovom intervale. Podrobnejšie informácie nájdete TU.
PRAHA:
Dopravní podnik hlavného mesta Prahy v spolupráci s pražskými skautmi vypraví do ulíc Prahy tradičnú historickú električku s Betlehemským svetlom. Dvojnápravová električka s lucerničkou bude bezplatne premávať od 13:00 do 19:00 na 6. trasách, aby si svetielko z Betlehému mohlo odpáliť čo najviac obyvateľov i návštevníkov metropoly Čiech.
Prehlad tras historickej električky s Betlehemským svetlom |
|
/ | Vozovna Střešovice – Výstaviště Holešovice (služobný spoj) |
13:00 – 13:45 | Výstaviště Holešovice – Strossmayerovo nám. – Nám. Republiky – Václavské nám. – Karlovo nám. – I. P. Pavlova – Nám. Míru – Flora – Olšanské hřbitovy (vnútorná koľaj) |
14:20 – 14:40 | Olšanské hřbitovy – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Otakarova – Náměstí Bratří Synků (ul. Na Zámecké príp. nástupná) |
15:15 – 15:50 | Náměstí Bratří Synků – Albertov – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Dlouhá třída – Strossmayerovo nám. – Výstaviště Holešovice (vnútorná koľaj za zastávkou) |
16:30 – 16:50 | Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Palmovka (ul. Zenklova) – Invalidovna – Křižíkova – Florenc |
17:30 – 17:50 | Florenc – Bílá Labuť – Václavské nám. – Národní divadlo – Újezd – Anděl – Smíchovské nádraží (vnútorná koľaj) |
18:30 – 19:15 | Smíchovské nádraží – Anděl – Újezd – Malostranská – Hradčanská – Podbaba – Vozovna Střešovice |
Autor: Jaroslav Filo
Be the first to comment